Jak znaleźć wymarzone mieszkanie w Szczecinie?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja – często na całe życie. Różne wielkości, rozkład pomieszczeń, otoczenie, a w końcu lokalizacja lokum sprawiają, że wybór odpowiedniego mieszkania bywa niełatwy. Sprawdź zatem, jak znaleźć swoje wymarzone mieszkanie w Szczecinie.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin – jaka lokalizacja?

Podstawową kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest lokalizacja mieszkania na sprzedaż. Szczecin oferuje wiele atrakcyjnych dzielnic i osiedli, na których warto zamieszkać. Mieszkania przy Jasnych Błoniach to idealna propozycja dla osób, które chcą mieszkać w sercu miasta, a jednocześnie pragną żyć w spokojnej, klimatycznej okolicy. Nowe osiedle Crocus Hill znakomicie wpisuje się w dynamicznie zmieniające się otoczenie, łączące w sobie perły przedwojennej architektury z pełnymi rozmachu realizacjami z czasów powojennych i współczesnych. Centrum to zawsze dobry wybór, zapewniający łatwy dostęp do licznych atrakcji, gdyż to tu toczy się życie biznesowe i towarzyskie.

Pomorzany nad Odrą w południowej części miasta to z kolei dzielnica obfitująca w dużą ilość zieleni, a jednocześnie łatwą komunikację z centrum. Leżące na północ od centrum Niebuszewo to dzielnica, która w ostatnich latach przechodzi proces rewitalizacji. W zachodniej części Szczecina leży Pogodno, w której to dzielnicy przeważa niska zabudowa i wąskie uliczki, co dla niektórych może być pewnym utrudnieniem związanym z komunikacją i postojami na parkingach.

Wielkość i rozkład mieszkania

Wybierając wymarzone mieszkanie, koniecznie weź pod uwagę jego wielkość oraz rozkład pomieszczeń. Dostosuj je nie tylko do bieżących, ale przyszłych potrzeb. Na przykład, jeśli zamierzasz w niedługim czasie powiększyć rodzinę, pomyśl o większym lokum z przynajmniej dwoma pokojami. Zastanów się, czy potrzebujesz osobnej kuchni, czy lepszym rozwiązaniem jest salon z aneksem kuchennym. Dla osób, które lubią porządek i chcą mieć wszystkie ubrania, ale również inne rzeczy w jednym miejscu, dobrym wyborem jest osobne pomieszczenie przeznaczone na garderobę. Zwróć też uwagę na tereny przynależące do mieszkania. Balkon albo taras zapewnią komfort w ciepłe dni, a miejsce postojowe w garażu podziemnym zabezpieczy samochód przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Zadecyduj też, jakie lokum Cię interesuje: z rynku pierwotnego czy wtórnego? Zaletą mieszkań z drugiej ręki jest zazwyczaj ich lokalizacja – to właśnie one częściej znajdują się bliżej centrum miasta, choć nie jest to regułą. Na przykład, mieszkania na osiedlu Crocus Hill są nowe, a jednocześnie mieszczą się w sercu Szczecina. Największym atutem mieszkań z rynku pierwotnego jest to, że są po prostu nowe, co wiąże się z wieloma korzyściami. Wszystkie instalacje i ocieplenie są nowe, sprawne i objęte pięcioletnią rękojmią. Same budynki są budowane z nowoczesnych, wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem najnowszych rozwiązań architektonicznych. Dzięki temu lokale są praktyczne i wygodne – zwykle zawierają windy, garaże podziemne, parkingi naziemne, ławki i plac zabaw na osiedlu itp. W okolicy najczęściej mieszczą się sklepy, przystanki autobusowe czy tramwajowe, przychodnie, przedszkola i szkoły dla dzieci. To wszystko wpływa na komfort życia mieszkańców.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *