Włoska kawa i ciastka

Winotoskanii.pl to sklep, w którym możemy się zaopatrzyć we włoskie produkty, takie jak kawa, makarony, różnego rodzaju sosy lub słodycze. W sklepie, znajdziemy także kategorię produktów premium, które przeznaczone są dla klientów o dokładniej sprecyzowanych potrzebach i szczególnych wymaganiach, związanych z kuchnią włoską. Osobom, które kochają pić kawę i nie umieją się bez niej dosłownie obyć, na pewno spodoba się dział z włoską kawą.

Pierwsze informacje na temat kawy, pojawiły się w Europie, dzięki niemieckiemu botanikowi Leonhard’owi Raulwolf’owi, który przebywając w trakcie swoich podróży w Turcji, opisał  działanie oraz właściwości kawy, w swoich zapisach. Ale to dopiero dzięki pracom badawczym, włoskiego odkrywcy Prospera d’Alpino, nazwa “caffe” na stałe zadomowiła się w Europie. Pierwsza kawiarnia została otworzona w Oxfordzie w 1650 roku. Natomiast we Włoszech, kawa pojawiła się i stała powszechnie pijanym napojem na przełomie XVI i XVII.

Kawa, w ofercie sklepu Winotoskanii.pl, to najlepszej jakości włoska kawa, jaka dostępna jest obecnie na polskim rynku sprzedaży. Mielona, ziarnista oraz palona w stopniu jasnym, mocnym lub średnim. Kawa marek mniej i bardziej znanych. Uznanych oraz tych, które dopiero stają w szranki, z cenionymi przez klientów producentami czarnego napoju. Szeroki wybór kawy włoskiej w sklepie Winotoskanii.pl, może sprawić, że nabierzemy również ochoty na słodki dodatek do kawy, jakim mogą być w tej sytuacji włoskie babki Pandoro lub Panettone. Ale nie tylko. Jako deser, doskonale sprawdzą się również kruche ciastka Tre Marie Ancora Uno lub klasyczne ciastka piemonckie Bistefani Krumiri, które zanurzone w kawie, wręcz rozpływają się w ustach. Wafelki, kremy do smarowania oraz włoskie czekoladki, znajdziemy pod linkiem internetowym do Winotoskanii.pl https://winotoskanii.pl

Kawa we Włoszech, posiada swoją szczególną tradycję, związaną z błogosławieństwem udzielonym przez papieża Klemensa VIII, który początkowo był przeciwnikiem picia kawy przez Włochów. Kawa, w tym czasie, kojarzona była z państwami, w których wiarą dominującą był islam. Po tym, jak papież sam zdecydował się jej spróbować, podobno powiedział: “ten szatański napar jest zbyt wspaniały, by mogli korzystać z niego jedynie niewierni”. Ziarna, zostały pobłogosławione przez papieża i od tamtej pory kawa, na stałe zagościła w menu włoskich kalwarii. Włosi spożywanie kawy, wiążą raczej z tym, co ma miejsce w trakcie tego rytuału. To jest z rozmowami, toczonymi przy kawiarnianych stolikach, atmosferą spotkań z przyjaciółmi i poświęcaniem swojego czasu, na prowadzenie życia towarzyskiego.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *