Lotnisko Kraków Balice – gdzie można wygodnie zaparkować?

Lotniska zwykle umieszczone są na obrzeżach miast, co może nieco komplikować dojazd na miejsce. Dużym problemem jest także zaparkowanie samochodu, bo często albo brakuje miejsc, albo za postój jest bardzo drogi. Jak to wygląda na krakowskim lotnisku?

Port lotniczy w Krakowie – gdzie parkować?

Najbezpieczniej jest pozostawić samochód na parkingu lotniska. Kraków obsługuje bardzo dużą liczbę pasażerów, więc teren lotniska jest przystosowany do tego, by mogły na nim parkować samochody prywatne i firmowe. Niemniej zawsze może się zdarzyć, że wolnych miejsc po prostu zabraknie, dlatego warto zawczasu dokonać rezerwacji na parkingu obsługiwanym przez Grupę Interparking. Wolne miejsce można zarezerwować online. W tym celu wystarczy wejść na stronę, wybrać termin podróży, podać swoje dane osobowe i zapłacić przelewem internetowym albo kartą. Ostatnim krokiem jest odebranie potwierdzenia rezerwacji, które należy okazać już podczas fizycznego parkowania na lotnisku.

Parkowanie na lotnisku – ile kosztuje?

Jeśli ktoś wybiera na port docelowy Kraków Balice, parking powinien znajdować się jak najbliżej sali odlotów i przylotów. Tak dogodna lokalizacja wcale nie musi być bardzo droga, a do tego parking jest przez całą dobę objęty profesjonalnym monitoringiem. Parking Balice znajduje się w odległości 400 metrów od terminala, co jest dystansem, który da się pokonać w zaledwie kilka minut. Można jednak skorzystać także z usługi dodatkowego transportu – specjalnie podstawiony bus zawiezie z parkingu prosto pod wejście do terminala. Godzina nie ma tutaj żadnego znaczenia, parking z pełną obsługą działa bowiem przez 24 godziny siedem dni w tygodniu.

Na jak długo wolno zostawić samochód na parkingu lotniska?

To dylemat wielu pasażerów – dojechać na lotnisko własnym autem czy taksówką? Prywatny samochód jest tańszy, ale co z nim zrobić już po dojechaniu na miejsce? Teraz to żaden kłopot, ponieważ można auto zaparkować długoterminowo, korzystając z prywatnego, strzeżonego parkingu. Po powrocie wystarczy już tylko odebrać samochód i można wygodnie wrócić do domu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *