Symbol miłości – łabędzie

Łabędź niemy jest znany jako nieodłączny element naszych parków miejskich, jak również większości dróg wodnych w naszych regionach. Jednak pierwotnie ten piękny biały ptak był dzikim zwierzęciem, którego zachowanie i zwyczaje nie zawsze pasowały do życia w miejskich parkach. Należy on również do najcięższych ptaków latających na świecie. Białe łabędzie można rozpoznać dzięki połączeniu dużego rozmiaru, bardzo długiej szyi, białych piór i pomarańczowo-czerwonych dziobów z czarnym grzbietem ku górze. Łabędź czy łabądź? Jedyną prawidłową formą jest łabędź. Teraz już nikt nie zada sobie tego nurtującego pytania – łabądź czy łabędź?

Łabędzie nieme

Łabędzie nieme należą do największych ptaków zdolnych do lotu: dorastają do około 140 centymetrów długości, mają rozpiętość skrzydeł 230 centymetrów i ważą do 12 kilogramów. Ich upierzenie jest jasno białe, szyja często beżowa do żółtawej. Młode łabędzie nieme mają szarobrązowe ubarwienie. Łatwo je rozpoznać po pomarańczowo-czerwonym dziobie z czarnym czubkiem i garbatym wybrzuszeniem u nasady dzioba. Jest on znacznie większy u samców niż u samic. Łabędź niemy należy do rodziny kaczkowatych, są więc ptakami bagiennymi i wodnymi. Pierwotnie zamieszkiwały tereny bagniste i wodne. Dziś można je spotkać niemal wszędzie, także na stawach, jeziorach i wodach wolno płynących. Potrzebują wód, w których rozwija się wiele roślin wodnych, aby mogły znaleźć wystarczającą ilość pożywienia. Istnieją różne gatunki łabędzi – oprócz łabędzia niemego najbardziej znany jest łabędź krzykliwy. Występują również łabędź czarnodzioby, łabędź trębacz. Łabędzie krzykliwe występuje w strefie borealnej.

Co jedzą łabędzie?

Łabędzie jedzą roślinność wodną, którą ich długie szyje pobierają z koryta rzeki. Zjadają mięczaki, które przylegają do roślinności, a także małe ryby, żaby i robaki. Będą pasły się na dużych trawiastych polach, mogą też z powodzeniem przetrwać na polu z krótko skoszoną trawą. Stada łabędzi czarnodziobych i krzykliwych można zobaczyć zimą na polach ziemniaków, żywiących się ziemniakami pozostałymi po zbiorach. Łabędzie zwykle znajdują wystarczającą ilość pokarmu w naturze bez dodatkowego dokarmiania. Dopiero w czasie mrozów dodatkowe pożywienie może okazać się pomocne. Wiele osób lubi karmić łabędzie chlebem, ale podawany w dużych ilościach może powodować problemy dietetyczne i nie zastąpi właściwej diety, o którą ptaki same będą zabiegać. Ziarno, takie jak pszenica, i materia warzywna, zwłaszcza sałata i ziemniaki, mogą być podawane łabędziom. Pokarm powinien być wrzucany do wody, aby nie zachęcać ptaków do wejścia na brzeg.

Jak zrobić łabędzia z papieru?

Tradycyjny łabędź origami jest jednym z najprostszych modeli ptaków origami. Jeśli jesteś początkujący w origami, jest to idealny model, od którego możesz zacząć. Orgiami łabędź – od czego zacząć? Zacznij od tego, że twój papier jest białą stroną do góry. Ten kolor będzie głównym kolorem korpusu. Złóż papier na pół po przekątnej i rozłóż. Złóż lewą i prawą krawędź do środka. Odwróć model na drugą stronę. Złóż lewą i prawą krawędź do środka. Złóż dolny róg do góry. Złóż mały odcinek, aby zrobić głowę łabędzia. Złóż górną stronę (stronę głowy łabędzia), na pół, wzdłuż, do tyłu. Trzymając dolną część (korpus łabędzia) w dół, pociągnij tylko głowę i szyję do góry. Zdecyduj się na pozycję dla szyi łabędzia, a następnie zagnij. Łabędzie origami to niezwykle efektowna ozdoba. Łabędź z papieru to również świetny pomysł na prezent.

Symbol miłości – łabędzie

Łabędzie są często przedstawiane jako symbol miłości. Być może widziałeś łabędzie splatające swoje zgrabne wydłużone szyje w kształt serca. Są one również istotną częścią dekoracji na weselach. Splecione szyje łabędzi przypominają połączony umysł, ciało i duszę dwóch bratnich dusz. Ponadto, łabędzie łączą się w pary na całe życie i szukają innego partnera dopiero wtedy, gdy stracą swojego obecnego partnera. Sam ten fakt sygnalizuje prawdziwą miłość i lojalność. Tak więc, łabędzie przypominają piękne i lojalne partnerstwo. Łabędzie są głęboko związane z wodą i symbolizują wiele cech wody, takich jak głębia i płynność. Przypominają o tym, aby iść z prądem w swoim życiu.  Ich długie szyje przypominają umiejętność zaglądania w przyszłość i wcześniejszego poznania tego, co nas czeka. Pomagają nam więc rozplątać nasze zagmatwane uczucia i uczą nas podążania za przeczuciami. Łabędzie są niebiańsko piękne i symbolizują one grację i elegancję. Łabędzie przypominają nam, aby spojrzeć poza zewnętrzne zwodnicze etykietki i objąć nasze piękno i łaskę, która świeci od wewnątrz.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *