Przeszczep włosów u kobiet: zabiegi na wypadanie włosów

Wiele czynników może powodować wypadanie włosów, takich jak genetyka, hormony, niektóre schorzenia, a nawet stres. Wszyscy możemy doświadczać przerzedzania włosów w różnym stopniu, zwłaszcza w zaawansowanym wieku.

Nowoczesny przeszczep włosów u kobiet

Chirurgia przeszczepu włosów osiągnęła nowy poziom doskonałości w ciągu ostatniej dekady. transplantacji włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE, jest najpopularniejszą metodą stosowaną w Turcji. Nie bez powodu. W przeszczepie włosów FUE nie wycinamy paska skóry głowy i nie zakładamy szwów. Grafty są pobierane pojedynczo z obszaru dawczego, czyli boków i tyłu skóry głowy, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszczane są w miejscach biorczych (miejscach objętych łysieniem).

Zaletą wykonywania zabiegu metodą przeszczepu włosów FUE jest brak widocznych blizn, szybki czas rekonwalescencji, a także bezpieczeństwo i zmniejszona możliwość pojawienia się infekcji.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin, w zależności od obszaru objętego łysieniem. W znieczuleniu miejscowym. Podczas jednej sesji jesteśmy w stanie przeszczepić aż do 5000 graftów.

Przeszczep włosów metodą DHI

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI otwieranie kanalików i wszczepianie mieszków włosowych odbywa się w tym samym czasie. Natomiast pobieranie ich odbywa się tak samo, jak przy metodzie przeszczepu włosów FUE. W metodzie przeszczepu włosów DHI korzystamy ze specjalnego implantatora zwanego piórem CHOI.

Podczas zabiegu wykonywanego metodą przeszczepu włosów DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy. Dlatego ta metoda jest preferowana przez kobiety oraz osoby posiadające zakola i chcące wykonać przeszczep brody lub wąsów.

Przeszczep włosów metodą DHI nie pozostawia widocznych blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przeszczepie włosów metodą FUE. Efekty po przeszczepie są bardzo naturalne. Zabieg podobnie jak w przypadku przeszczepu włosów metodą FUE trwa od 4 do 8 godzin i odbywa się znieczuleniu miejscowym.

Niektórzy doświadczeni lekarze zajmujący się przeszczepami włosów, stosują metody łączone, czyli wykonują zabieg zarówno metodą FUE, jak i DHI, dla różnych obszarów skóry głowy.


W dniu transplantacji włosów w Turcji

Pacjent zostaje znieczulony miejscowo, aby uniknąć bólu podczas transplantacji włosów. Następnie pobierane są grafty z obszaru dawczego. Przeszczepiane są wszystkie struktury włosa w tym komórki macierzyste. Następnie zostają otwierane kanałym i wszczepiane są pobrane grafty. Mieszki włosowe są starannie układane pod kątem, w którym rosną włosy pacjenta, tak aby uzyskać, jak najbardziej naturalny efekt przeszczepu włosów.

Po transplantacji włosów

Po zakończonym zabiegu przeszczepu włosów Pacjent zostaje odwieziony do hotelu.

Kolejnego dnia Pacjent odbywa wizytę kontrolną w klinice. W czasie kontroli zostaje ściągnięty opatrunek, umyta głowa, a następnie założona opaska uciskowa, która ma na celu uchronić przed obrzękiem. Pacjent otrzymuje kosmetyki oraz zalecenia i instrukcje jak myć i pielęgnować skórę głowy po zabiegu.

Pielęgnacja pooperacyjna: Czas rekonwalescencji trwa około 11 dni. W tym okresie bardzo ważne jest, aby wykonać cykl mycia głowy z dodatkową uwagą i według zaleceń otrzymanych w klinice, ponieważ zarówno miejsca dawcze, jak i biorcze będą wrażliwe, a niewłaściwe mycie skóry głowy może uszkodzić przeszczepione grafty.

Skórę głowy należy chronić przed słońcem do 6 miesięcy po zabiegu. Przed wyjściem przez pierwsze dni po zabiegu należy wkładać kapelusz ochronny, który pacjent otrzymał w klinice, a po upływie 14 dni, inne dowolne nakrycie głowy. Powinno się unikać pocenia się przez pierwsze 14 dni od zabiegu przeszczepu włosów, a wysiłku fizycznego minimum miesiąc. Zalecane jest spanie z lekko uniesioną głową. Należy zrezygnować z palenia tytoniu i picia alkoholu, a także pić minimum 2 litry wody i jeść pełnowartościowe produkty.

Pierwsze rezultaty przeszczepu włosów widoczne są po 6 miesiącach. A efekt końcowy widoczny jest od 12 do 14 miesięcy od przeszczepu włosów. A sam zabieg jest trwały i bezpieczny.

Ile kosztuje przeszczep włosów metodą FUE w Turcji?

Jeśli chodzi o wyjazd za granicę na zabieg przeszczepu włosów, koszt jest najbardziej decydującym czynnikiem. Turcja jest niedrogim miejscem — aż 75% taniej, szczególnie dla pacjentów z Europy. Cena jest tak niska ze względu na ilość konkurencyjnych klinik oraz różnice ekonomiczne pomiędzy Turcja, a krajami europejskimi. Dzięki silnemu systemowi opieki zdrowotnej Turcja jest jednym z czołowych krajów turystyki medycznej. Podejmując decyzję o wyjeździe na przeszczep włosów w Turcji, warto skorzystać z pomocy firmy, która pomoże nam podczas wszystkich etapów podróży. Jedną z najlepszych firm na rynku jest Meditravel, która oferuję kilka pakietów all-inclusive. Każdy z nich jest dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań. Zapewniamy zakwaterowanie w hotelu, transfery, lot, badania przedzabiegowe, a także kosmetyki do pielęgnacji skóry, leki, kapelusz, opaskę przeciwobrzękową, oraz poduszkę do spania.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *