Polerowanie szyb okiennych – kiedy warto?

Nie każde uszkodzenie szyby okiennej kwalifikuje ją do wymiany. Nierzadko lepiej postawić na profesjonalne polerowanie. Dzięki usłudze przywraca się walory estetyczne oraz pełną przejrzystość powierzchni za zaledwie ułamek ceny nowego pakietu. Kiedy więc warto zamówić polerowanie? Istnieje kilka przykładowych sytuacji, o których napiszemy poniżej.

Polerowanie szyb okiennych Warszawa – najczęstsze przyczyny zamawiania usługi

Zdecydowanie najczęściej na szybach pojawiają się zarysowania. Powstają one wskutek niewłaściwej pielęgnacji lub uszkodzeń mechanicznych podczas montażu czy przypadkowych otarć przenoszonych przedmiotów. Niezależnie od przyczyny pozostawiają one nieestetyczne ślady, które bez wątpienia kwalifikują się do polerowania szyb okiennych w Warszawie.

Drugim popularnym przykładem są odpryski. To dużo poważniejsze uszkodzenia, ale nie oznacza to, że nie nadają się do naprawy. Ich polerowanie i szlifowanie jest elementem specjalistycznej usługi nazywanej naprawą odprysków.

Poza tym można zamówić usługę w przypadku jakichkolwiek innych uszkodzeń pojawiających się na szybie okiennej, które doprowadzają do zmniejszenia jej walorów estetycznych oraz ograniczenia widoczności. Specjaliści są w stanie ustalić, czy dane zarysowanie nadaje się do wypolerowania.

Polerowanie jako najskuteczniejsze czyszczenie szkła

A co zrobić w przypadku poważnego zanieczyszczenia szyby? Jeśli nie skutkują żadne domowe metody, warto poddać powierzchnię zabiegowi polerowania. Czyszczenie szkła w ten sposób pozwala pozbyć się praktycznie wszystkich popularnych, trudnych do usunięcia zabrudzeń. Zalicza się do nich:

– osady,

– naloty,

– smugi,

– zżółknięcia,

– zacieki

i wiele innych. Co więcej, polerowanie poradzi sobie także z graffiti i innymi zabrudzeniami wynikającymi z wykorzystania różnego rodzaju preparatów malujących. To szczególnie przydatne rozwiązanie dla budynków narażonych na akty wandalizmu.

Użycie silnych środków czyszczących może być nie tylko nieskuteczne, ale nawet dodatkowo uszkodzić szybę. Dużo bezpieczniejszym sposobem czyszczenia szkła jest więc polerowanie przeprowadzone przez doświadczonych fachowców, którzy dysponują specjalistycznymi urządzeniami.

Kiedy lepiej wymienić szkło okienne?

Niestety czasem dochodzi do takich uszkodzeń, których nie da się naprawić. Mowa przede wszystkim o na tyle dużych pęknięciach, że szyba traci swoje właściwości termoizolacyjne. We współczesnych oknach stosuje się pakiety dwóch, trzech, a nawet więcej elementów szklanych. Ich wnętrza wypełnia się gazem szlachetnym, który ma na celu ograniczyć straty ciepła czy zapewnić dźwiękoszczelność. Gdy tego wypełniacza zabraknie, szyba okienna przestaje spełniać swoją funkcję.

W każdym innym przypadku lepiej postawić na profesjonalne polerowanie szyb okiennych Warszawa jest pod tym względem na dobrej pozycji dzięki ofercie firmy Poleron. Jej specjaliści podejmą się każdego wyzwania i zapewnią indywidualną wycenę zlecenia. A to przekłada się na bardzo duże oszczędności w porównaniu do wymiany pakietów szybowych.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *