Jakie są rodzaje stron internetowych? Co wybrać?

Projektowane współcześnie strony internetowe podzielić można na bardzo wiele kategorii, więc w poniższym artykule skupimy się głównie na najpopularniejszych wariantach w postaci one-pagerów oraz witryn multi-page. Jak odróżnić jedne od drugich? Dlaczego one-pagery i strony multi-page opłaca się budować przy pomocy szablonów? Czym dokładnie jest landing page? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w następującym poradniku.

Jak zbudowana jest strona internetowa one page?

Jednym z najczęściej spotykanych ze względu na swoją prostotę wariantów strony jest tzw. one-pager. Jak sama nazwa wskazuje, strona internetowa one page składa się tylko z jednej strony. Być może brzmi to dziwnie, ale w praktyce łatwo można to zrozumieć, jeżeli spojrzymy na to, jak jest ona zbudowana. Najprościej rzecz ujmująć, jeśli wszystkie informacje udostępnione na stronie da się wyświetlić poprzez scrollowanie, to jest to one-pager. Warto zwrócić tu uwagę, iż zarówno w przypadku one-pagerów, jak i stron typu multi-page można wykorzystywać do nawigacji zakładki. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, iż mogą one działać dwojako:

– w przypadku one-pagerów centrują ekran użytkownika na odpowiedniej wysokości strony,

– w przypadku multi-page przekierowują użytkownika na właściwą podstronę.

Jeżeli strona internetowa składa się z większej liczby podstron, to niezależnie od ich funkcjonalności, określić je można mianem multi-page. Za przykład posłużyć tu mogą strony takie jak blogi, serwisy, portale, wortale, e-sklepy czy witryny firmowe. Mając na uwadze, jak bardzo popularny jest model SaaS (ang. Software as a Service), należy wspomnieć też o pojęciu takim jak landing page. Ze względu na to, iż jest to pierwsza strona, jaką widzi każdy odwiedzający daną witrynę użytkownik, łatwo pomylić można ją ze stroną główną. Trzeba podkreślić tu jednak, iż landing page wykorzystywany jest przede wszystkim do pozyskiwania nowych klientów w ramach strategii internetowego marketingu przychodzącego. Z tego względu przy sprzedaży większej liczby produktów, usług lub abonamentów w modelu SaaS zdecydowanie opłaca się zaprojektować kilka wariantów landing page.

Jaki szablon strony internetowej wybrać?

Zarówno strona internetowa one page, jak i też multi-page może opierać się na przygotowanym zawczasu szablonie. Zamiast budować własną witrynę od zera, zdecydowanie lepiej skorzystać ze sprawdzonych i renomowanych rozwiązań. Nowoczesne oprogramowanie pomaga odczuwalnie zoptymalizować koszty związane z tworzeniem, rozwijaniem i utrzymywaniem stron internetowych. Niemalże każdy szablon strony internetowej da się zmodyfikować tak, aby spełniał on indywidualnie zdefiniowane potrzeby. Z tego też powodu rozwiązanie to świetnie sprawdzi się bez względu na profil czy skale działalności. W przypadku jakichkolwiek problemów lub trudności z dobraniem bądź zmodyfikowaniem odpowiedniego szablonu wystarczy skorzystać z usług doświadczonych programistów. Dzięki kompleksowemu wsparciu developerów z profesjonalnego software house można łatwo zredukować ryzyko wystąpienia błędów lub potencjalnych nadużyć.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *