Jakie etykiety samoprzylepne wybrać? Podpowiadamy!

Etykiety można podzielić na kilka rodzajów, w ramach których znajduje się kilka kolejnych podtypów. Nic więc dziwnego, że przy wyborze można się zawahać. Lepiej dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji o zakupie, aby potem nie żałować złej inwestycji. Sprawdźmy więc, które etykiety z powierzchnią samoprzylepną sprawdzą się najlepiej w danej sytuacji.

Znakowanie gotowego produktu

To bodaj najczęstszy powód stosowania tego typu etykiet. Opakowania produktów z branży kosmetycznej, spożywczej, elektronicznej czy ogrodniczej muszą przyciągać uwagę klientów. Etykiety samoprzylepne doskonale sprawdzają się w tej roli. Wystarczy interesujący projekt graficzny zawierający też podstawowe informacje o produkcie, aby potencjalny klient sięgnął po stojący na półce kosmetyk czy wyrób spożywczy. Należy dodać, że kolorowe etykiety samoprzylepne są bardzo proste w aplikacji. Wystarczy przyłożyć je do powierzchni i cieszyć się świetnym wyglądem produktu.

Przygotowywanie wysyłek

Ręczne podpisywanie paczek już dawno przestało być domyślnym sposobem ich adresowania. Obecnie niemal każda firma korzysta z termicznych etykiet samoprzylepnych. Niesie to za sobą same korzyści. Przede wszystkim wysokiej jakości wydruk jest czytelny, co ogranicza ryzyko popełnienia błędu przez kuriera. A dzięki właściwościom samoprzylepnym nie ma szans na to, aby odpadły podczas transportu.

Znakowanie towarów w trudnych warunkach

Produkty przechowywane w lodówkach czy zamrażarkach, a także próbki laboratoryjne wystawione na działanie szkodliwych substancji wymagają dużo trwalszych od termicznych lub kolorowych etykiet samoprzylepnych rozwiązań. Z pomocą przychodzą modele termotransferowe. Są one odporne na działanie niskich temperatur, a także silnego promieniowania UV czy wilgoci. Nawet po latach termotransferowy model będzie czytelny. Podobnym produktem o wysokiej trwałości są etykiety samoprzylepne foliowe. Można je bez problemu umieścić na zewnątrz budynku, np. pod postacią znaku informacyjnego.

Identyfikacja produktów w logistyce

Wreszcie należy wspomnieć o szeroko pojętej branży logistycznej i magazynowej. Łatwe w aplikacji i czytelne etykiety samoprzylepne z kodem kreskowym lub innymi znakowymi informacjami pozwalają szybko zidentyfikować produkt czy zawartość opakowania. Zadruk zmienny jest czytelny, a przede wszystkim trwały – nie sposób go uszkodzić podczas transportu i magazynowania.

Profesjonalny producent etykiet we Wrocławiu

Niezależnie od wybranego rodzaju etykiet, warto powierzyć ich wykonanie doświadczonym specjalistom. Gwarantują oni produkcję na najwyższym możliwym poziomie, co sprawia, że etykiety samoprzylepne będą świetnie prezentować się na produkcie, a jednocześnie nie będzie tak łatwo zedrzeć je z powierzchni.

Dlatego zachęcamy do kontaktu z firmą HD Label. Jako profesjonalny producent etykiet we Wrocławiu zapewnia dostęp do najlepszych rozwiązań w branży. Zatrudnieni fachowcy są też pomocni przy projektowaniu grafiki oraz ustalaniu każdego szczegółu wykonania.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *