Jak urządzić strefę relaksu w ogrodzie?

Taras, weranda, a w szczególności ogród to wyjątkowa przestrzeń na wypoczynek oraz relaks po całym dniu pracy. Dlatego urządzenie takiego miejsca powinno być przemyślane. W ogrodzie najczęściej relaksujemy się w sezonie wiosenno-letnim i wczesną jesienią, kiedy pogoda sprzyja jeszcze wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Warto wówczas zadbać o kilka ważnych elementów, aby stworzyć strefę przyjazną, bezpieczną, a przede wszystkim komfortową. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, w jaki sposób stworzyć przestrzeń relaksu w ogrodzie.

1. Wykorzystaj elementy małej architektury

Pergole, altany, a także ścianki działkowe pozwalające oddzielić przestrzeń wypoczynkową od reprezentacyjnej, okazują się bardzo praktycznym oraz wygodnym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzą się drewniane elementy małej architektury, którą łatwo się montuje i składa. Przed ich zakupem należy wybrać miejsce w ogrodzie, w którym zostanie stworzona strefa relaksu. Ważne jest również określenie ilości przestrzeni potrzebnej do urządzenia aranżacji, a także rodzaj zadaszenia. Następnym krokiem jest montaż elementów małej architektury.

2. Wybierz wygodne meble ogrodowe

Aranżując strefę relaksu w ogrodzie, należy starannie wybrać meble. Powinny one cechować się nie tylko trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych, lecz także zapewniać komfortowe korzystanie z nich. Świetnie sprawdzą się tu modele wykonane z ratanu, technoratanu lub zaimpregnowanego drewna. Jeśli chodzi o wyposażenie do ogrodu, niezbędne okazują się meble do siedzenia takie jak: kanapa, krzesła, fotele, pufy, a w ich centrum stół lub ława kawowa.

Dodatki i dekoracje ogrodowe

Ważnym elementem wyposażenia strefy relaksu w ogrodzie okazuje się oświetlenie. W szczególności, jeśli planujesz organizację spotkań przy grillu lub wieczorne party ze znajomymi. Wówczas warto zaopatrzyć się w lampy stojące lub reflektory. Niesamowitego klimatu dodają latarenki i lampki LED umieszczane na trawnikach lub w pobliżu alejek oraz ścieżek. Ponadto warto zainwestować w rozmaite dekoracje ogrodowe, takie jak koce, pledy i poduszki, które można rozłożyć na krzesłach, fotelach oraz kanapie.

Wśród elementów dekoracyjnych mogą również pojawić się ozdobne donice lub misy z roślinami, a także rozmaite świeczniki ze świecami. Strefa relaksu to miejsce nie tylko na spotkania towarzyskie czy picie porannej kawy, lecz także przestrzeń, w której Ty i Twoja rodzina poświęca czas swoim ulubionym zajęciom. Zadbaj o kącik do zabawy dla dzieci, a także legowisko dla pupila.

Nie zapominaj również o tym, że to właśnie w ogrodzie w letnie popołudnia i wieczory możesz oddawać się czytaniu ulubionych książek oraz czasopism. Warto pamiętać również o tym, aby strefa wypoczynku w ogrodzie zapewniała odrobinę prywatności. Można odgrodzić się od sąsiadów lub przechodniów ulicznych. W tym celu należy posadzić między innymi tuje lub stworzyć żywopłot z bukszpanu, ostrokrzewu, berberysów, mahoni, bluszczu, winobluszczu lub innych roślin.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *