Drony – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Drony są bez wątpienia innowacyjnymi urządzeniami, które zrewolucjonizowały wiele rynków. Są obecnie już od kilku lat na rynku, a producenci cały czas starają się je ulepszać i dostarczać klientom produkty wykorzystujące nowe rozwiązania. Drony znalazły szerokie zastosowanie profesjonalne w wielu branżach, jednak są one również wykorzystywane przez osoby prywatne do mniej wymagających celów. Dziś drony stają się coraz tańsze, dlatego coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiego urządzenia. W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze informacje dotyczące dronów.

Czym są drony?

Najprostsza definicja mówiąca o tym, czym są drony, przedstawia je jako bezzałogowe statki powietrzne. Są one obsługiwane wiec przy pomocy odpowiedniej aparatury i może odbywać się to na dwa sposoby. Pierwszy rodzaj sterowania to sterowanie autonomiczne przy pomocy autopilota natomiast sterowanie zdalnie odbywa się przy pomocy odpowiedniego kontrolera. Dronty różnią się od siebie ilością śmigieł, tym czy posiadają kamerę oraz co chyba najważniejsze rozmiarami, oraz wagą. Większe i cięższe drony  służą w zastosowaniu profesjonalnym, a do ich obsługi potrzebne są odpowiednie uprawienia. Małe i lekkie drony są wykorzystywane bardziej rekreacyjnie i do obsługi części z nich niewymagane są żadne uprawienia.

Wymagane uprawnienia do obsługi drona

Urządzenia, które posiadają wagę większą niż 250 g, nie mogą być w naszym kraju obsługiwane przez osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień. Firma SNH Drones prowadzi angażujące kursy specjalistyczne, dzięki którym będziesz mógł nauczyć się lepiej latać dronem i zdobędzie odpowiednie uprawnienia, zezwalające ci na latanie profesjonalnymi dronami. Licencja na drona wydawana jest przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i jest stworzona z myślą o osobach, które chcą latać dronami w celach zarobkowych. Szczegóły na temat tego, co trzeba zrobić, aby taką licencję otrzymać, można znaleźć na stornie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Warto zainteresować się zdobyciem takiej licencji, aby legalnie latać dronami o dużej masie. Dzięki snh-drones można osiągnąć ważne kwalifikacje, które pozwolą ci pracować z dronem przy wykonywaniu zdjęć, filmów oraz pomiarów badawczych.

Zastosowanie dronów

Wiele osób myśli, że drony są wykorzystywane do nagrywania filmów oraz do robienia zdjęć. Jest to mylne myślenie, ponieważ drony można wyposażyć w wiele specjalistycznych akcesoriów, dzięki którym ich zastosowanie jest znacznie szersze. Obecnie drony są powszechnie wykorzystywane w branży rolniczej, budowlanej, rozrywkowej, leśniczej, sportowej oraz ekologicznej. Z ich pomocą można bardzo sprawnie kontrolować wiele procesów, w miejscach, do których ciężko się dostać. Wykorzystują je także służby państwowe dp sprawdzania czy na danym terenie nie jest łamane prawo.

Rodzaje dronów

Drony może my już obecnie podzielić na kilka rodzajów pod względem budowy. Na rynku można więc spotkać drony wielowirnikowe, jednowirnikowe oraz płatowce. Niektórzy wyróżniają także odrębną kategorię, jaką są drony sportowe, które osiągają ogromne prędkości i są kontrolowane przy użyciu specjalnych gogli. Wykorzystuje się je w zawodach z torami przeszkód oraz do nagrywania dyscyplin sportowych, w których przydatna jest duża prędkość. Można również wyróżnić podkategorie dronów do nauki latania, które są tanie i dostarczają mnóstwa zabawy.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *