Jak urządzić nowoczesne biuro? 5 wskazówek

Biuro, dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza, może być wspaniałą, poprawiającą samopoczucie pracowników przestrzenią, do której wraca się z przyjemnością. Gdy miejsce pracy jest zarówno funkcjonalne, jak i wygodne, osoby w nim przebywające są bardziej zmotywowane, produktywne oraz osiągają lepsze wyniki. Dlatego też współczesne biura urządza się przede wszystkim z uwzględnieniem potrzeb pracowników. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w aranżacji nowoczesnej przestrzeni.

1. Zacznij od recepcji

Współczesne biura do wynajęcia wciąż często mają klasyczną recepcję. To od niej warto rozpocząć prace aranżacyjne, dostosowując ją do potrzeb pracowników, gości i klientów. Duże biurko, ustawione na ogromnej pustej przestrzeni będzie nie tylko nieprzyjazne, ale także nie wykorzysta miejsca w nowoczesnym biurze w najlepszy możliwy sposób. Stwórz przytulniejszą aranżację, np. z miękkimi siedziskami, inspirowanymi domowymi wystrojami wnętrza, które świetnie sprawdzą się w przypadku nieformalnych spotkań.

2. Zadbaj o dużą ilość światła

Dobry deweloper już na etapie projektowania budynku z przestrzenią biurową zadba o to, by do wnętrza poszczególnych pomieszczeń wpadało jak najwięcej naturalnego światła. To bardzo pożądane – doświetlona przestrzeń biurowa poprawia nastrój i produktywność ludzi. Możesz dodatkowo wzmocnić ten efekt poprzez proste rozwiązania aranżacyjne, np. stosowanie jasnych kolorów do malowania ścian z delikatnie błyszczącym wykończeniem, które odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenia.

3. Zorganizuj miejsce do przechowywania

Biura do wynajęcia często przekazywane są najemcom bez dużej ilości wyposażenia, takiego jak szafy, regały, siedziska i inne meble. Już od pierwszego dnia pracy w nowym miejscu warto zadbać o porządek, organizując przestrzeń do przechowywania różnego rodzaju dokumentów, materiałów i innych rzeczy, wykorzystywanych na co dzień w biurze. Nie musi to oznaczać przestarzałych systemów archiwizacji i topornych szafek. Producenci wyposażenia biurowego w ostatnich latach zdecydowanie poprawili jakość oraz design swoich mebli. Z łatwością znajdziesz szafy, biurka, stojaki, półki i wiele innych produktów w nowoczesnej stylistyce, z dobrej jakości materiałów.

4. Pomyśl o prywatnych przestrzeniach

Czasy open space’ów powoli się kończą. Nawet jeśli deweloper w danym budynku biura na wynajem zaprojektował w taki sposób, by było w nich jak najwięcej wspólnej przestrzeni do pracy, zastanów się nad wydzieleniem obszarów zapewniających pracownikom odrobinę prywatności. Mowa tutaj o niewielkiej salce konferencyjnej lub kabinie, w której można się wyciszyć, przeprowadzić rozmowę telefoniczną lub skoncentrować na wykonaniu określonego zadania. Takie przestrzenie możesz wydzielić przy pomocy nowoczesnych szklanych ścian, dedykowanych powierzchniom biurowym, które zapewniają dobre oświetlenie wnętrza, a także skuteczną izolację dźwięków.

5. Zwróć uwagę na nowoczesne trendy

W projektowaniu przestrzeni biurowej pojawiło się w ostatnich latach kilka modnych, ciekawych kierunków. Jednym z nich jest biophilic design. Trend ten to odpowiedź na ludzką potrzebę kontaktu z naturą. Miejsca pracy zaprojektowane w tym duchu poprawiają wydajność pracowników i wpływają pozytywnie na ich nastrój. Wprowadzenie elementów biophilii w biurze na wynajem nie musi mocno nadwyrężenia budżetu i polegać np. na tworzeniu żywych ścian (tzw. ogrodów wertykalnych). Możesz po prostu uwzględnić w aranżacji kilka większych, zielonych roślin doniczkowych.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *