Nakładka na materac, dlaczego warto ją wybrać?

Nakładka na materac to świetny sposób na zwiększenie komfortu snu. Nazywana jest także topperem, lub materacem nawierzchniowym, gdyż kładzie się ją najczęściej na powierzchnię istniejącego już materaca. Najczęściej stosuje się ją także wtedy, gdy Twój materac okazał się dla Ciebie zbyt miękki, zbyt twardy lub zbyt niski. Nakładki na materac mają wiele zastosowań ale mają także wiele przydatnych właściwości, m.in. są ochronne dla materaca, utwardzają, zmiękczają, ułatwiają cyrkulację powietrza, pomagają odprowadzać wilgoć, działają przeciwodleżynowo i wiele, wiele innych.

Wszyscy kochamy czyste i świeże łóżko. Wypoczynek na łóżku, to jedna z pierwszych rzeczy, które robimy po męczącym dniu pracy i jest to coś, co może sprawić, że poczujemy się zdecydowanie lepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie, bo nasze ciało przechodzi w stan relaksu. Niestety, regularnie korzystając z łóżka i eksploatując materac, z czasem na materacu może zbierać się kurz i brud, co powoduje, że traci on swoją świeżość. Jeśli chcesz utrzymać swój materac w czystości i nieskazitelności na dłużej, rozważ użycie ochraniacza albo dobrej nakładki na materac.

Oprócz codziennego użytkowania nakładki na materac, istnieją inne jej zastosowania- można ją zwinąć i zrolować w czasie podróży. Nakładka sprawdza się również w nietypowych sytuacjach dla osób często podróżujących, które chcą zapewnić sobie dodatkowy komfort wypoczynku.

Najczęstszym zastosowaniem nakładki na materac jest zwiększenie komfortu snu. Jeśli stwierdzisz, że Twój materac jest zbyt miękki lub twardy, zbyt niski dla Ciebie, lub jeśli okazał się niewygodny w jakikolwiek inny sposób, nakładka może Ci zdecydowanie pomóc. Warto więc rozważyć jej zakup choćby w sklepie internetowym takim jak https://materacnawymiar.pl/pl/c/Nakladki-na-materace/31 w którym oprócz nakładek na materac w typowych i gotowych rozmiarach, możesz zamówić nakładkę na własny, indywidualny wymiar, dopasowany idealnie do twoich potrzeb.

Osoby, które kilka lat temu lub jeszcze dawniej, kupowali materace, które teraz po latach w wielu przypadkach, gdy materac jest już zużyty, okazują się zbyt twarde lub zbyt miękkie, mogą obecnie dzięki nakładkom na materace możemy dopasować je do swoich preferencji.

4 najistotniejsze cechy nakładek na materace.

  • Nakładka zapewni Ci dodatkowy komfort wypoczynku: Kiedy Twój materac jest stary i zużyty, i nie jest już tak wygodny jak był pierwotnie zaraz po jego zakupie, użycie nakładki na materac będzie świetnym sposobem na przywrócenie komfortu i wygody. Dzięki temu dodatkowemu elementowi, który jest trochę jak taki cieńszy materac nałożony na ten właściwy, pomoże Ci znów cieszyć się wygoda i głębokim snem. Zastosowanie różnych rodzajów wypełnienia w nakładce, pomoże dobrać taką twardość na jakiej Ci zależy. Kokos w środku nakładki pomoże ją utwardzić, zapewniając dobre podparcie pleców.
  • Zwiększa żywotność materaca: Używanie nakładki – toppera na materac może pomóc zmniejszyć obciążenie materaca, co oznacza, że nie zużyje się on zbyt szybko. Będziesz mógł cieszyć się i używać swojego materaca dużo dłużej.
  • Lepsza ochrona materaca: Solidna i dobrze dobrana na materac pomoże Ci uniknąć dodatkowych kosztów, ponieważ zapobiega wnikaniu kurzu i brudu do materaca. Kiedy zdecydujemy się na użycie toppera na materac, aby zwiększyć komfort naszego materaca, powinniśmy odczuć znaczną poprawę i wzrost komfortu, tym samym odkładając decyzję o zakupie nowego materaca. To trochę tak, jakbyśmy wymienili warstwę wypełnienia w naszym materacu dając mu zupełnie nowe życie!
  • Wygoda, uniwersalność i wszechstronność: Przy wyborze nakładki ważna jest również uniwersalność tego produktu. Tak, dokładnie! Wystarczy wymienić nakładkę na materac lub po prostu ją zdjąć w zależności od potrzeb. Nie musisz już rozważać zmiany obecnie używanego materaca i zastanawiać się, który będzie ten najlepszy dla Ciebie. Nakładka jest lżejsza, wygodna w użyciu; możesz ją założyć lub zdjąć; w razie potrzeby wymienić na inną! Ciesz się nowym komfortem, jaki zapewni Ci nakładka.
  • Istnieją różne rozmiary i grubości nakładek. Wiele osób potrzebuje także nakładkę na indywidualny wymiar, dopasowany do łóżka, tapczanu, sofy lub przykładowo jedynie wymiaru siedziska, na które zostanie ułożona nakładka. Jednym ze sklepów z materacami na wymiar jest sklep internetowy polskiego producenta firmy Wiessen.

Jakie są rodzaje nakładek na materac?

Poniżej omówimy i podamy przykłady dwóch nakładek na materac, które różnią się od siebie budową i właściwościami:

  1. Nakładka na materac z warstwą kokosa – to nakładka, która zdecydowanie sprawdzi się u osób lubiących spanie lub siedzenie na twardej powierzchni. Jak wiadomo kokos utwardza powierzchnię i usztywnia, dlatego warto wybrać tę nakładkę w sytuacji, gdy nasz obecnie używany materac jest zbyt miękki, zapada się pod nami, stwarza dyskomfort podczas użytkowania.
  2. Nakładka z pianką Visco memory, w połączeniu z warstwą latekstu – to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć zarówno lateks jak i piankę memory w jednym. Pianka memory to taka, która powraca do swojego pierwotnego kształtu po odpuszczeniu nacisku, który był na nią wywierany. Taka nakładka nadaje się również na sezony lato/zima. Pianka visco oddaje ciepło, tymczasem lateks jest świetny na lato, ponieważ ma w sobie kanaliki, które zapewniają świetną cyrkulację powietrza, dzięki czemu zatrzymuje pot i rozwój bakterii

Nakładki są przydatne nie tylko do zapewnienia komfortu podczas wypoczynku. Mają one właściwości ochronne i w zależności od potrzeb mogą utwardzać lub zmiękczać powierzchnię na której śpimy lub siedzimy, bo właśnie służą nie tylko jako powierzchnia pod plecy ale także jako powierzchnia w miejscu siedziska, ułożona np. na starej wersalce czy sofie. Ułatwiają również cyrkulację powietrza, redukują punkty nacisku, które powodują odleżyny lub bóle pleców zwłaszcza jeśli powierzchnia materaca przed zastosowaniem nakładki, była już mocno wysłużona i stanowiła dla naszych pleców spory dyskomfort.

Ale to nie wszystko! Nakładki na materac można również zwinąć i zrolować podczas podróży. W ten sposób, nawet gdy nie jesteś we własnym łóżku, nadal będziesz miał dodatkowy komfort miękkiej warstwy pomiędzy Tobą a hotelowym materacem. Jest to więc znakomity produkt dla osób często podróżujących, którzy cenią sobie jakość wypoczynku poza swoim domem.

Do czego służy nakładka na materac?

Jeśli szukasz sposobu na podniesienie jakości swojego spania na niewygodnym materacu, najlepiej wybrać topper na materac.

Nakładki na materac służą przede wszystkim do zwiększenia komfortu snu poprzez zapewnienie dodatkowej powierzchni spania lub siedzenia, ale można je również wykorzystać do poprawy jakości snu w nietypowych sytuacjach. Na przykład, jeśli masz problemy z zasypianiem lub utrzymaniem snu, lub jeśli masz tendencję do budzenia się z uczuciem sztywności i bólu rano po nocy niespokojnego snu, nakładka na materac może pomóc w tym wszystkim.

W sklepie internetowym znajdziesz wiele rodzajów nakładek na materace. Jedną z najpopularniejszych jest nakładka z wypełnieniem kokosowym oraz z pianką Visco. Kokos pomaga zdecydowanie usztywnić powierzchnię oraz ją utwardzić, natomiast nakładka z pianką Visco, doskonale dopasowuje się do powierzchni ciała osoby leżącej, dając świetne podparcie dla pleców. Pianka Visco posiada pamięć kształtu, więc nie wygniata się i powraca do pierwotnego kształtu po zaprzestaniu na nią nacisku.

Nakładki można także w szybki i wygodny sposób odświeżyć, zdejmując z niej pokrowiec i piorąc go w pralce w 40 stopniach. Warto jednak przed wypraniem ostatecznie upewnić się jakie zalecania dotyczące prania podaje producent nakładki.

Jeśli szukasz sposobu na wygodniejsze spanie, rozważ zakup toppera na materac!

(artykuł sponsorowany)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *