Czy słodycze dla dzieci mogą być zdrowe?

Rodzice czy dziadkowie zwykle nie potrafią się oprzeć pokusie poczęstowania dziecka czymś słodkim dla jego przyjemności, ale często mają z tego powodu wyrzuty sumienia. A gdyby tak dawać maluchom tylko zdrowe słodycze? Czy takie w ogóle istnieją?

Słodki smak – czy pochodzi tylko z cukru?

A zatem masz wyrzuty sumienia, czy robisz dobrze, gdy podajesz dziecku lizaka czy batona z cukrem, ale cieszysz się, gdy zjada jabłko albo jagody zerwane prosto z krzaka, prawda? A gdyby tak przekąski dla dzieci miały postać batonów, chipsów, ciasteczek czy lizaków, ale nie zawierały cukrów dodanych, a za to mnóstwo owoców, orzechów czy zbóż? Wtedy masz pewność, że dziecko je to, co dla niego najlepsze, a ono nie odczuje tego drobnego oszustwa! Zdrowe słodycze dla dzieci to głównie produkty z owoców, zbóż i orzechów przetworzonych w taki sposób, aby były intensywnie słodkie, soczyście owocowe, chrupiące i naprawdę smakowite, a przy tym nie zawierały szkodliwego cukru, barwników czy konserwantów. Wszystko, co wchodzi w ich skład, pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych składników, a sama lista składników jest krótka i treściwa.

Dlaczego warto wybierać zdrowe słodycze dla dzieci?

W aptece internetowej https://apteczkadziecka.pl/ znajdziesz wiele interesujących propozycji słodyczy, również w zestawach, dzięki którym urozmaicisz dietę dziecka na wiele kolejnych dni bez powielania podwieczorków czy drugich śniadań. Owocowe chipsy to doskonała przekąska dla dziecka do kina zamiast popcornu. Zdrowy lizak nasączony naturalnymi sokami owocowymi i zdrowymi słodzikami to świetny pomysł, gdy dziecko uwielbia takie słodycze, a chcesz zapobiegać u niego rozwojowi próchnicy. Słodkie batoniki na bazie zbóż i orzechów to świetna przekąska – na drugie śniadanie do szkoły, do pociągu, na wycieczkę. Mając pod ręką różnorodne, obłędnie kolorowe opakowania ze słodyczami ze zdrowej półki każdego dnia możesz zaskakiwać dziecko czymś innym, zupełnie bez wyrzutów sumienia. Jedną z ważnych cech takich przekąsek jest fakt, że ich wartość odżywcza jest wysoka, więc z powodzeniem możesz je włączyć do jadłospisu malucha, uwzględniając jako zdrowy, pełnowartościowy posiłek, który zaspokoi jego apetyt na słodycze i przy okazji stłumi głód. Co więcej, te zdrowe słodycze nie kosztują więcej niż te, których chcesz uniknąć w diecie malca!

Czy dziecko polubi takie słodycze?

Warto wprowadzić zdrowe słodycze dla dzieci jak najwcześniej, zanim maluch zdąży poznać i przyzwyczaić się do smaku przeładowanych cukrem i konserwantami słodyczy. Podając mu zdrowe przekąski bez wzbudzania w nim poczucia, że są one czymś zabronionym, budujesz w dziecku prawidłowe nawyki żywieniowe oraz właściwą relację z jedzeniem. Naturalne słodycze są słodkie dzięki fruktozie z owoców i cukrom z orzechów, więc maluchy na pewno je polubią. Nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków żywieniowych u Twojego dziecka! Jeśli dotąd uwielbiało one słodycze z cukrem, spróbuj zrobić eksperyment, trzymając w domu jedynie zdrowe słodycze i pozwalając dziecku swobodnie po nie sięgać, gdy ma ochotę. Po krótkim czasie dziecko przyzwyczai się do naturalnego smaku owoców bez dosładzania i być może zwykłe słodycze będą już dla niego zbyt słodkie i mniej atrakcyjne.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *