Jak niskim kosztem odświeżyć mieszkanie pod wynajem?

Chcesz szybko zacząć zarabiać na mieszkaniu na wynajem? Koniecznie odśwież lokal! Skorzystaj z trików stosowanych przez osoby zajmujące się home stagingiem. Dzięki temu nieruchomość zyska nowe, świeższe oblicze, a Twój budżet nie zostanie poważnie nadszarpnięty. Jakie rozwiązania zastosować? Sprawdź! Remont mieszkania pod wynajem przeważnie zdecydowanie różni się od remontu lokalu, w którym chce się zamieszkać samemu. W obu przypadkach założeniem powinno być wykonanie prac remontowych w krótkim czasie, w jak najlepszej cenie i przy użyciu materiałów, które będą trwałe. W lokalu na wynajem wiele elementów można odnowić czy odświeżyć, zamiast wymieniać je na nowe. Celem jest podniesienie poziomu estetyki wnętrza, aby przypadło ono do gustu potencjalnym najemcom. Ważne jest też, aby stosować rozwiązania odporne na zużycie, ale niedrogie. Czy to możliwe? Zdecydowanie tak!

Malowanie ścian i sufitów

Sprzymierzeńcami właściciela mieszkania na wynajem są farby różnego typu, pędzle i wałki. Pomalowanie ścian i sufitów w neutralnych barwach (np. biały, szary, beżowy), tak aby każdy najemca poczuł się we wnętrzu dobrze, to standard w przygotowywaniu lokalu na wynajem. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie farb tworzących wzmocnioną strukturę na malowanej powierzchni. Obecnie farby zmywalne dostępne są w dobrych cenach – nie warto na nich oszczędzać. Jeśli na powierzchni ścian widoczne są bruzd, dziury po gwoździach itp., należy zakleić je zaprawą gipsową i wyszlifować przed malowaniem.

Sprawdzenie instalacji elektrycznej

W mieszkaniu na wynajem konieczne jest sprawdzenie stanu instalacji elektrycznej. W lokalach z rynku wtórnego często zdarza się jeszcze, że instalacja w ścianach wykonana jest z aluminium. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, niestety trzeba ją wymienić. Jest ona wiekowa i często się psuje. Lepiej wykonać tę pracę na początku przygody z wynajmem, ponieważ istnieje spore ryzyko, że coś się zepsuje już w wyremontowanym mieszkaniu. Przy okazji warto wymienić stare włączniki i kontakty na nowe – niedrogo można kupić modele o nowoczesnym designie. Jeśli stare są w dobrej kondycji, trzeba je dokręcić, wyczyścić itd.

Malowanie płytek

Chcesz tanim kosztem odświeżyć mieszkanie? Postaw na farby do malowania płytek w łazience, kuchni i przedpokoju. To naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, jeśli w lokalu z rynku wtórnego w pomieszczeniach zastosowana jest glazura starego typu, np. sprzed kilku dekad. Wystarczy wyczyścić płytki, zmatowić papierem ściernym i odtłuścić przed nałożeniem farby. Rozwiązanie to jest niezwykle trwałe, a ceny farb z roku na rok coraz niższe. Jeśli w fugach między płytkami są ubytki, przed malowaniem należy je uzupełnić (po dokładnym usunięciu resztek starych spoin).

Wykładzina lub panele na podłogę

W pomieszczeniach mieszkania na wynajem są nieestetyczne podłogi? Jeśli zależy Ci na graniczeniu kosztów, nie musisz ich zrywać. Jeśli posadzki są równe i bez dziur, wystarczy pokryć je nowym materiałem, np. panelami lub wykładziną PVC. Ważne, aby były one dobrej jakości i miały wysokie parametry ścieralności. Jeśli chcesz zaoszczędzić, kup materiały w promocji, ale zawsze pamiętaj o tym, aby zostawić paczkę paneli i fragment wykładziny do przyszłych napraw. Unikaj wykładzin dywanowych – szybko się niszczą, nie wyglądają dobrze po latach i trudno je wyczyścić po najemcy.

Planujesz remont mieszkania w Warszawie i wynajem lokalu? Zrób go Z NAMI! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie – będzie tanio, szybko i solidnie. Po naszym odświeżeniu nieruchomość wynajmie się w rekordowym czasie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *