Przechowywanie w salonie — jak zorganizować przestrzeń

Salon to pomieszczenie pełniące funkcję reprezentacyjną i służy do przyjmowania gości oraz spędzania w nim wolnego czasu z rodziną. Należy on również do przestrzeni wspólnej domu lub mieszkania i znajdują się w niej rozmaite przedmioty należące do domowników. Podczas aranżacji salonu często pojawia się pytanie, w jaki sposób przechowywać w nim rozmaite przedmioty, aby go nie zagracić, jednocześnie tworząc wyjątkowe miejsce. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zorganizować przestrzeń w salonie, aby prezentowała się elegancko, a jednocześnie pozwalała na uporządkowane przechowywanie rozmaitych rzeczy.

Funkcjonalne i modne meble do salonu

Przechowywanie pamiątek rodzinnych, dekoracji, zdjęć, płyt z filmami i muzyką, książek, ozdobnych szklanych naczyń, porcelanowych figurek oraz wielu innych przedmiotów wymaga organizacji odpowiedniej przestrzeni. Pomogą w tym właściwie dobrane meble. To klucz do idealnego wnętrza. Bardzo praktycznym elementem wyposażenia okazują się meblościanki do salonu składające się z kilku elementów. Powinny one być wysokiej jakości i zapewniać wygodne korzystanie z nich.

Kiedyś nielubiane meblościanki, kojarzone wyłącznie z PRL-owskim kiczem, obecnie przeżywają prawdziwy renesans i cieszą się ogromną popularnością. Przykładem okazują się modele systemowe dostępne w ofercie sklepu Marmex Meble składające się z komody lub z szafki na sprzęt RTV, wiszącej półki na drobiazgi i szafek z zabudowanymi półkami oraz oszklonymi witrynami.

W zabudowanych szafkach znajduje się miejsce do przechowywania wielu przedmiotów, między innymi: tekstyliów, książek, zabawek dziecięcych i innych rzeczy. Z kolei na regałach za szybą można umieścić ozdoby, a także stworzyć barek z napojami alkoholowymi i przechowywać w nim rozmaite trunki oraz kieliszki. Szafki RTV znajdujące się w salonie służą nie tylko do postawienia na nich sprzętu elektronicznego. To w ich szufladach lub w zabudowanych szafkach przechowywane są płyty DVD z ulubionymi filmami.

Jeśli chodzi o praktyczne i modne meble do salonu, oprócz meblościanek można wybrać stylowe komody i regały z półkami na książki. Pojemne komody pozwolą schować wiele potrzebnych przedmiotów, w tym również między innymi albumy ze zdjęciami, dokumentów, obrusy, serwetki i innych rzeczy.

Na regałach z półkami można przechowywać nie tylko książki, które starannie poukładane pozwolą stworzyć również stylową dekorację, lecz także rozmaite ozdoby, figurki porcelanowe, zdjęcia w ramkach i wiele innych dekoracji. Regały z półkami to również świetne miejsce na ekspozycje kolekcji płyt CD z muzyką lub figurek z porcelany, muszli znad morza, a także doniczek z kwiatami.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem na przechowywanie rozmaitych rzeczy w salonie okazuje się wykorzystanie stolika kawowego z zabudowanymi pod blatem szufladami lub półkami. Dzięki temu można w nim schować w sposób uporządkowany różne potrzebne drobiazgi. Reasumując, zorganizowanie przestrzeni w salonie w sposób pozwalający na przechowywanie zarówno ozdób, jak i rozmaitych przedmiotów użytkowych wymaga zastosowania odpowiednich mebli.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *