Filtry przepływowe – czym różnią się od innych sprzętów z filtrem?

Filtr przepływowy to korzyści nie tylko dla zdrowia i ekologii. To także duża oszczędność pieniędzy oraz… domowych sprzętów AGD. Dowiedz się więcej o tych urządzeniach. Filtry przepływowe coraz częściej traktowane są jako alternatywa dla dzbanków filtrujących. I choć każdy z nich skutecznie filtruje wodę istnieje kilka różnic między nimi.

Filtr przepływowy – jakie daje korzyści?

Do tego, że warto filtrować wodę nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki filtrowaniu wody mamy do niej łatwiejszy dostęp – nie musimy chodzić po nią do sklepu i wydawać pieniędzy. Wystarczy, że przefiltrujemy wodę, która płynie w kranie, a właściwe nawadnianie organizmu stanie się dziecinnie proste. Filtrowana woda jest smaczna i pozbawiona związków chloru, a także cząsteczek rdzy czy piasku wymywanych z instalacji wodnej. Specjalne złoża zawarte w filtrze pozwalają też wyeliminować ewentualne metale ciężkie, drobne zawiesiny i tłuszcze.

Filtrowanie wody niesie za sobą także duże korzyści dla środowiska naturalnego. Dzięki zamontowaniu filtra możemy pozbyć się sterty plastikowych butelek jednorazowego użytku, które w środowisku rozkładają się kilkaset lat. Co więcej, w postaci cząsteczek mikroplastiku, tworzywo to może przedostawać się do organizmu człowieka.

Filtrowanie wody to jednak nie tylko korzyści dla zdrowia i planety, ale także duża oszczędność. Koszt wody butelkowanej, w zależności od pojemności (i punktu sprzedaży) to zazwyczaj ok. 2-3 złotych. Jeśli chcemy odpowiednio nawadniać organizm i wypijać 1,5-2 litry wody dziennie koszt – zwłaszcza w przypadku czteroosobowej rodziny – jest już znaczny.

Filtr przepływowy, oprócz wymienionych korzyści, różni się pod pewnymi względami np. od dzbanków z filtrem. Przede wszystkim zmiękczając wodę w miejscu jej poboru pozwala chronić urządzenia – takie jak pralka czy zmywarka – przed osadzającym się kamieniem, a dzięki temu – wydłużyć ich żywotność. Chroni również armaturę. Co więcej, dzięki montażowi przy punkcie poboru nie zabiera też miejsca na kuchennym blacie, a smaczną wodę filtrowaną możemy czerpać prosto z kranu! Nadaje się więc świetnie do gospodarstw domowych, w których powierzchnia blatów jest relatywnie mała. Więcej informacji o filtrach przepływowych znajdziesz na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe.

Kiedy warto zainstalować filtr przepływowy?

Filtr przepływowy idealnie sprawdza się w gospodarstwach, w których woda jest twarda i zużycie wody jest spore. Świetnie nadaje się również do biur i restauracji. Dzięki nim zyskujemy dostęp do zmiękczonej, smacznej przefiltrowanej wody prosto z kranu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *