Czy warto kupić sztuczną choinkę?

Do najpiękniejszych świątecznych tradycji należy strojenie choinki. Większość z nas zachowała w pamięci obraz bożonarodzeniowego drzewka, które stało w rodzinnym domu. Wybierając choinkę do własnego mieszkania, stajemy przed dylematem, jaką wybrać – naturalną czy sztuczną? W tym artykule zdradzamy największe zalety sztucznej choinki.

Naturalny wygląd

Miłośnikom świątecznych zwyczajów bez wątpienia zależy na tym, by wszystkie bożonarodzeniowe ozdoby pięknie wyglądały – również choinka sztuczna świerk lub jodła. To drzewa, których wygląd najczęściej odwzorowują projektanci sztucznych drzewek. Skupiają się więc na tym, by zachować zbliżoną gęstość igieł, ich długość i kolorystykę. Dzięki temu sztuczne choinki do złudzenia przypominają prawdziwe drzewka. Co więcej, te sztuczne mogą być nawet ładniejsze! Nierzadko owinięta siatką żywa choinka okazuje się bowiem nieudanym zakupem. W przypadku sztucznego drzewka nie grożą nam tego typu niespodzianki.

Zakup na lata

Cena sztucznej choinki jest dość przystępna. Jest to zakup na lata – nie ma bowiem konieczności corocznej wymiany takiej choinki. Tymczasem żywą choinkę musimy kupować co roku, uszczuplając w ten sposób zasoby naszego portfela. Sztuczne drzewko jest też bardzo trwałe. Jeżeli odpowiednio wymierzymy pokój, możemy cieszyć się z zakupu przez długi czas. Najpopularniejsze choinki to wzory o wysokości 180 cm. Są one wysokie i pasują do standardowych mieszkań, a do ich przystrojenia nie musimy używać drabiny. Na rynku dostępne są także znacznie mniejsze drzewka, idealne do małych wnętrz lub do ustawienia na komodzie.

Mniej bałaganu

Kolejny atut sztucznej choinki docenią osoby, dla których czas świąteczny to okres błogiego lenistwa. Sztuczna choinka nie wymaga pielęgnacji, ponieważ nie gubi igieł. Co oczywiste, nie potrzebuje też podlewania. Naszym jedynym zadaniem jest ewentualne przetarcie jej z kurzu, który nagromadził się podczas przechowywania. Następnie wieszamy lampki, bombki choinkowe i inne ozdoby, by przez kolejne tygodnie cieszyć się sielską atmosferą.

Sztuczna choinka wprawdzie nie pachnie lasem, ale jest za to bardziej praktycznym rozwiązaniem w przypadku, gdy w domu mieszkają małe dzieci czy psotne zwierzęta. Raczkujące niemowlę mogłoby przez przypadek zranić się opadającymi z żywej choinki igłami. Igły stanowią zagrożenie również dla psów i kotów.

Łatwe przechowanie

Przechowywanie sztucznej choinki jest bardzo proste. Po złożeniu i zabezpieczeniu jej przed kurzem wystarczy wynieść ją na strych lub do piwnicy. Niska temperatura panująca w tych miejscach nie ma żadnego wpływu na jej wygląd, dlatego po roku możemy wyjąć ją ze schowka, by ponownie ozdabiała nasze mieszkanie. Dla porównania, postępowanie z żywą choinką jest bardziej skomplikowane. Wyniesienie jej z domu oznacza sporo bałaganu na klatce schodowej lub w windzie. Dlatego po wyrzuceniu choinki, czeka na nas wielkie sprzątanie.

Choinka to bez wątpienia dekoracja, która ma w sobie sporo uroku. Szeroki wybór sztucznych choinek oferuje sklep radochygospochy.pl. Warto zapoznać się z jego bogatym asortymentem, który obejmuje również bożonarodzeniowe ozdoby

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *