Płytki hiszpańskie – trendy na rok 2022

Wśród trendów święcących triumfy w najnowszym sezonie można wymienić hiszpański. Coraz częściej spotkamy go w kuchniach, salonach, a także w łazienkach. Pojawia się na ścianach oraz na podłodze, dodając aranżacji charakteru. Trendy w architekturze wnętrz przychodzą, a następnie odchodzą. Niektóre wracają, o innych nie pamiętamy już po paru latach. Od kilku sezonów we wnętrzach króluje styl skandynawski, chłodny, oraz minimalistyczny. Ma wiele zalet, ale niektórym wydaje się zbyt spokojny, a nawet bez wyrazu. Zwolenników tego podejścia stopniowo przybywa. W miejsce skandynawskiego wybierają trend będący zupełnym przeciwieństwem spokojnych, jasnych wnętrz, w których dominują pastele, beże czy szarości. Ów trend to styl hiszpański, temperamentny oraz gorący. Rosnące zainteresowanie tym kierunkiem widać choćby po sprzedaży hiszpańskich płytek. Niewątpliwie to hit sezonu 2022, a być może i kolejnych.

Styl hiszpański w 2022 roku

W 2022 roku często wybierane trendy to te, które nawiązują do natury. Wnętrza cieszące się uznaniem powinny być przede wszystkim przytulne. Dominuje w nich drewno oraz kamień, nierzadko można też zobaczyć liczną roślinność. Nic dziwnego, że do popularnych kierunków dołączył styl hiszpański. Zgodnie z jego zasadami, przy urządzaniu pomieszczeń należy skupiać się na nieszablonowym łączeniu barw, a także nie obawiać się odważnych wzorów.

Kolorystyka charakterystyczna dla hiszpańskiego stylu opiera się na różnych barwach, z dużym naciskiem na ciepłe takie jak czerwienie, żółcie czy pomarańcz. Można je z sukcesami przełamywać odcieniami granatu oraz zieleni. Powstała kompozycja przyciąga spojrzenia – mimo pozornego chaosu prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Gdzie pasują hiszpańskie płytki?

Osoby zainteresowane urządzeniem mieszkania w tym stylu mają olbrzymi wybór. Mogą zamówić płytki w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Jednym ze sklepów oferujących chętnym hiszpańskie płytki podłogowe oraz wersje na ścianę jest Dekordia. W jego asortymencie znajdują się dziesiątki modeli w różnych rozmiarach oraz kształtach. Klienci bez problemu wyszukają opcje, które spełnią ich oczekiwania.

Płytki w stylu hiszpańskim sprawdzają się w każdym wnętrzu. Wspaniale ocieplają salon, dodają pazura sypialni, mogą też z łatwością odnaleźć się w kuchni – nawet nowoczesnej. Żadne pomieszczenie nie będzie nudne, kiedy pojawi się w nim nieszablonowa mozaika kolorów oraz motywów. Zazwyczaj będą to wzory roślinne albo geometryczne, niekiedy razem, a czasami osobno. Odważni nie wahają się nad zestawianiem ich tuż obok siebie.

Płytki podłogowe w hiszpańskim stylu

Po płytki hiszpańskie sięgają zwolennicy nieszablonowych rozwiązań. Coraz śmielej patrzą w ich stronę także osoby, które chciałyby wprowadzić do swojego mieszkania nieco kolorów, ale obawiają się wrażenia kiczu czy chaosu. Nie ma powodu do strachu – przy hiszpańskim stylu można pozwolić sobie na przełamywanie schematów.

Kolorowe, przyjemne dla oczu wzornictwo typowe dla hiszpańskiego stylu zobaczymy dziś na podłogach oraz ścianach wielu mieszkań. Nic nie zapowiada, aby ów styl miał w ciągu kolejnych sezonów odejść do lamusa.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *