Wykrywanie przecieków – najważniejsze aspekty

Hydraulicy często używają serii kamer, aby pomóc znaleźć wyciek. Pierwszy rodzaj kamery jest mały i jest zamontowany na elastycznych. Dzięki temu hydraulicy mogą dopasować te kamery do wnęk ścian, aby szukać wycieków bez konieczności wcinania się w nie. Niektórzy hydraulicy prowadzą te kamery przez krany lub otwory serwisowe, aby zlokalizować źródła wycieku z wnętrza rur. Kamery są również używane do wprowadzania wodoru i azotu do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz do obrazowania termicznego w celu znalezienia obszarów, w których występuje duża zmiana temperatury, która wskazuje na ulatniający się gaz. Podziemne wycieki, takie jak wycieki kanalizacyjne, można wykryć za pomocą inspekcji wideo. Twój hydraulik sprawdzi odpływy kanalizacyjne i będzie w stanie zidentyfikować przyczynę wycieku – mogą się one różnić od uszkodzonych lub uszkodzonych rur do obcego obiektu blokującego rurę. Inspekcja wideo może określić dokładną lokalizację problemu i zapobiec niepotrzebnemu wykopaniu podwórka.

Dysk podsłuchowy to urządzenie audio podobne do stetoskopu lekarskiego, pozwala hydraulikowi umieścić dysk na dowolnej powierzchni i nasłuchuje dźwięków wyciekającej wody, która jest wzmacniana przez parę słuchawek. W przypadku powierzchni, ceglanych i kamiennych hydraulik może zdecydować się na użycie mocniejszej wersji tego narzędzia, zwanej płytą pokładową.

O tym warto pamiętać!

Kiedy przeciek występuje pod ziemią, istnieje szansa, że jakakolwiek konkretna część gleby na podwórku będzie mokra. Sprawdź podwórko i przednią część domu. Wyszukaj mokry obszar. Jeśli go znajdziesz, sprawdzaj go co dwa dni. Jeśli obszar jest nadal mokry, przyczyną tego może być wyciek z podziemnej rury wodociągowej. Czasami, gdy znajdziesz zapadliska na podwórku, musisz zdiagnozować je nieco bardziej, aby dowiedzieć się, czy jest jakiś wyciek, czy nie. Jeśli masz warzywa lub inne rośliny na podwórku, sprawdź je prawidłowo. Kiedy zobaczysz, że określony obszar podwórka ma grubą i bujną trawę lub warzywa, może wystąpić wyciek wody w podziemnej rurze. Za każdym razem, gdy wystąpi wyciek w podziemnej rurze wodnej, ciśnienie wody da ci ostrzeżenie. Czasami możesz zauważyć zmniejszenie ciśnienia wody. Może się to zdarzyć z wielu powodów, ale jeśli zauważysz poważny spadek, który jest zauważalny, rura wodna w podziemiach może przeciekać. Jeśli objętość przepływu wody jest niska, przejdź przez podziemne usługi wykrywania wycieków rur. Aby naprawić podziemną rurę przeciekającą, najpierw musisz wiedzieć, że rura przecieka. Ale trudno to sprawdzić na własną rękę, ponieważ nikt tego nie robi! W takim przypadku miej oczy i uszy otwarte.

Źródło: wykrywanie przecieków.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *