Jak wziąć pożyczkę pod zastaw?

Oferty pożyczek z różnymi formami zastawu majątkowego to dość nowe narzędzie na rynku produktów finansowych, dające niezaprzeczalne korzyści dla obydwu stron transakcji. W przeciwieństwie do kredytów bankowych obwarowanych licznymi formalnościami pożyczki pozabankowe zyskały powszechny rozgłos za niski próg wejścia i elastyczne warunki umowy. Czy to samo możemy powiedzieć o pożyczkach ze wbudowanym zastawem, np. na nieruchomości? Jak działa zastaw na rynku pozabankowym i jak otrzymać taką pożyczkę?

Na czym polega pożyczka pod zastaw?

Podmioty pozabankowe nie muszą ograniczać swojej działalności do ram nakreślonych ustawą Prawo bankowe. W przeciwieństwie do banków prywatne biura pożyczkowe dostarczają swoim klientom maksymalnej elastyczności nie tylko na etapie ubiegania się o pożyczkę, lecz również podczas ustaleń co do zapisów umowy. Pożyczka pod zastaw doskonale wpisuje się w kontekst maksymalizacji korzyści dla klientów. Jest to narzędzie oferujące optymalne bezpieczeństwo dla samego wierzyciela, dzięki czemu może on zaproponować korzystne zasady spłaty. Jak działa pożyczka pod zastaw? Najczęściej spotykanym rodzajem zabezpieczenia jest zastaw na prywatnej nieruchomości dłużnika. W bankach można od czasu do czasu spotkać się z takimi produktami jak kredyt pod zastaw działki rolnej, jednak pożyczki z zastawem pozostają przeważnie domeną biur pozabankowych. Wnioskodawca decyduje się na wpis do hipoteki, uprawniając wierzyciela do egzekucji długu ze wskazanej nieruchomości w sytuacji niewypłacalności dłużnika. Wartość nieruchomości staje się wyznacznikiem maksymalnej kwoty finansowania, określonej współczynnikiem Loan to Value. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest udzielana na podstawie aktu notarialnego, dlatego pozostaje całkowicie bezpiecznym narzędziem. Jeśli pożyczkobiorca będzie wywiązywał się ze swoich obowiązków względem wierzyciela, mechanizm zastawu nigdy nie zostanie uruchomiony.

Pożyczka pod zastaw – jak ją otrzymać?

Zasady udzielania pożyczek na rynku pozabankowym podlegają indywidualnym ustaleniom z pożyczkodawcą. Na podstawie analizy setek ofert biur pożyczkowych, można sformułować pewne ogólne reguły. Pożyczka pod zastaw to produkt dostępny dla szerokiej grupy klientów. W przypadku zastawu na nieruchomości beneficjentami oferty pozostają przeważnie małe i średnie firmy, które z różnych powodów nie mogą uzyskać finansowania ze strony banków. We wniosku o pożyczkę należy zaznaczyć przedmiot przyszłego zastawu, podając jego cechy i przedstawiając akt własności. Zdolność kredytowa nie ma tutaj żadnego znaczenia. Wysokość pożyczonych środków wynika z wartości zastawu, a nie z dochodów, czy nienagannej historii w BIK. Otrzymanie pożyczki pod zastaw okazuje się możliwe dla firm będących w kryzysie lub niemających dużego doświadczenia na rynku. Dla wielu start-upów pożyczka pod zastaw to jedyny sposób na sfinalizowanie ważnych inwestycji. Przedsiębiorstwa dotknięte kryzysem w danej branży wykorzystują dług z zastawem do przetrwania trudnego czasu.

Kredyt pod zastaw działki rolnej – gdzie szukać korzystnej pożyczki pod zastaw?

Kredyt pod zastaw działki rolnej warto zastąpić analogiczną pożyczką pod zastaw gruntu, dostępną na rynku pozabankowym. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie biura pożyczkowego Smartvest, kierującego swoje usługi do małych i średnich firm z dowolnej branży. Jeśli jesteś zainteresowany bezpieczną pożyczką na przystępnych zasadach, odwiedź stronę https://www.smartvest.pl/. Uzyskasz tam szczegółowe informacje o pożyczkach, które dla wielu firm okazały się jedynym sposobem na wyjście z kryzysu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *