Czy warto zamieszkać na Cyprze?

Przeprowadzka za granicę do kraju w cieplejszym klimacie to ostatnio modny temat, który podejmuje coraz więcej osób. Jakie mogą być powody takiej decyzji i o czym warto pomyśleć, decydując się na tak niezwykły krok? Dlaczego warto wybrać akurat Cypr na cel swojej podróży?

Dlaczego warto wyjechać na Cypr?

Cypr to niewielkie państwo leżące na wyspie znajdującej się na Morzu Śródziemnym. To oznacza oczywiście bardzo krótkie i łagodne zimy oraz długie, słoneczne i ciepłe lata. Zdecydowanie ciepły klimat jest tym, co najbardziej przyciąga nie tylko turystów, ale coraz częściej również inwestorów. Obowiązującą tam walutą jest euro, co powoduje, że na Cyprze można dobrze zarabiać, rozwijać się zawodowo, a w międzyczasie korzystać ze wspaniałej pogody, łącząc przyjemne z pożytecznym. Nie trzeba przy tym rezygnować ze swojego domu czy mieszkania w Polsce. Wiele osób, mających pracę 100% zdalną lub przynajmniej taką, która nie wymaga częstego pojawiania się w siedzibie firmy w Polsce, decyduje się spędzać tu sporą część roku, wracając od czasu do czasu do kraju. Co istotne, koszty utrzymania na Cyprze nie są dużo wyższe niż w Polsce, nawet po przeliczeniu wydatków na euro. Tym samym z powodzeniem można utrzymać się, mieszkając na wyspie, a zarabiając w złotówkach na pracy zdalnej. Robi tak naprawdę wiele osób!

Wynająć czy kupić dom?

Planując wyprowadzkę na Cypr trudno od razu porzucić dotychczasowe życie, sprzedać swój majątek i postawić wszystko na jedną kartę, kupując dom za granicą. Dlatego wzorem wielu osób dobrze jest początkowo przez pewien czas pozwolić sobie na aklimatyzację, wynajmując niewielkie mieszkanie na Cyprze. Wraz z nabywaną znajomością języka greckiego i tureckiego, które obowiązują na Cyprze, oraz stopniową aklimatyzacją do tutejszego klimatu i obyczajów, można zacząć czuć się na wyspie coraz lepiej i odważniej pomyśleć o swoim gniazdku. Kupno nieruchomości za granicą to skomplikowany temat, szczególnie gdy nie zna się tamtejszych przepisów prawa. Dlatego najlepiej zlecić to profesjonalistom, którzy pomogą znaleźć odpowiednią nieruchomość i przeprowadzić wszelkie formalności w Twoim imieniu.

Dlaczego warto kupić dom na Cyprze?

Poprzez kupno nieruchomości za granicą można zyskać nie tylko świetne miejsce wypadowe na wakacje, kiedy się chce, bez płacenia za hotele, ale również dokonać dobrej inwestycji. Podczas gdy apartament stoi nieużywany, można zatrudnić ekspertów pracujących na miejscu, którzy będą zajmowali się jego wynajmowaniem turystom. Dzięki temu szybko zaczniesz zarabiać na nieruchomości na Cyprze! Ceny nieruchomości, a także produktów spożywczych czy innych są tu zbliżone do polskich, co oznacza, że nie powinieneś odczuć dużej różnicy w inwestowaniu. Zdecydowanie jednak lepszym wyborem jest zakup nieruchomości za granicą przy wsparciu RT-Invest, ponieważ lokujesz swój kapitał w czymś, co będzie Ci przynosić zyski niemal od razu, a do tego oszczędzasz na własnych wakacjach, jeżdżąc na Cypr tak często, jak masz ochotę bez wydawania pieniędzy na noclegi!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *