Jesienny wyjazd nad morze – jak urozmaicić urlop?

Urlop nad morzem nieodłącznie kojarzy się z wakacyjną porą, wysokimi temperaturami oraz opalaniem się na plaży. Dużo osób właśnie latem decyduje się na spędzenie czasu w nadbałtyckich miejscowościach. Nie oznacza to jednak, że Sopot nie ma niczego do zaoferowania tym, którzy chcą przyjechać nieco później, by ominąć fale turystów. Zobaczmy więc, jak można urozmaicić sobie urlop jesienią.

Jesień nad morzem z licznymi atrakcjami

Główną zaletą późnych wakacji jest większa swoboda. Atrakcje turystyczne nie są oblegane, więc można dużo szybciej – a nierzadko też taniej – dostać się do najciekawszych miejsc w Sopocie. Dotyczy to nie tylko punktów znajdujących się w pobliżu morza, ale też samego centrum miasta. Należy bowiem pamiętać, że w Sopocie znajduje się m.in. Kompleks Zakładu Balneologicznego i Łazienek Południowych, Pijalnia Wód Solankowych, Dworek Sierakowskich czy Opera Leśna. Hotele w Sopocie są umiejscowione w pobliżu tych niezwykle ważnych dla miasta instytucji, dzięki czemu stanowią doskonałą bazę wypadową. Dobrym przykładem jest Hotel Aqua, który znajduje się przy głównym trakcie komunikacyjnym Trójmiasta – i zaledwie 250 metrów od plaży.

Oczywiście temperatury we wrześniu, październiku i listopadzie nie sprzyjają kąpielom w morzu. Jest na to jednak bardzo dobre rozwiązanie. W Sopocie został wybudowany aquapark z basenami rekreacyjnymi i parapływackimi, a także hydromasażem, strefą spa oraz saunami. Jesień nad morzem nie przeminie więc bez pływackiego szaleństwa. Pobyt w Hotelu Aqua upoważnia do spędzenia pierwszej godziny w aquaparku za darmo. Niezależnie od pogody warto więc zabrać ze sobą strój kąpielowy.

Jak spędzić jesień nad morzem?

Jaka jest najlepsza forma zwiedzania miasta i znajdujących się w nim zabytków oraz atrakcji turystycznych? Wiele osób wskazuje na rower. Jesienią temperatury nie są jeszcze tak niskie, aby uniemożliwiały komfortową jazdę rowerem. Dla miłośników tej formy transportu Hotel Aqua przygotował wypożyczalnię rowerów, dzięki którym jesień nad morzem nabierze zupełnie nowych barw.

Aktywny wypoczynek można zrealizować jeszcze w inny sposób, mianowicie poprzez nordic walking. To bardzo popularny sposób marszu przez miasto lub molo jesienną porą. Na szczęście kijki do nordic walkingu zawsze są pod ręką gości Hotelu Aqua dzięki specjalnej wypożyczalni.

Komfortowe hotele w Sopocie

Intensywne zwiedzanie miasta i spacery po plaży potrafią zmęczyć nawet najbardziej zahartowane osoby. Wówczas należy poszukać miejsca na wygodny odpoczynek. Hotele w Sopocie są doskonały miejscem wypoczynku ze względu na profesjonalną obsługę oraz nowoczesne wyposażenie. Wystarczy spojrzeć na jesienną ofertę Hotelu Aqua. Oferuje on noclegi w pokoju o wybranym standardzie – bogate śniadania w formie bufetu oraz obiadokolacje w serwującej dania kuchni europejskiej restauracji Aquarella. Poza tym turyści mogą liczyć na słodką wstawkę powitalną, a nawet voucher na rozgrzewający napój.

To właśnie dlatego hotele w Sopocie uchodzą za wzór dla ośrodków wypoczynkowych w całym Trójmieście. Warto przekonać się na własną rękę, co może zaoferować jesień nad morzem.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *