Etykiety termokurczliwe – jakie mają zastosowanie?

Etykiety produktów świetnie łączą funkcje informacyjne i marketingowe. W ofertach drukarni etykiet możemy spotkać ich rozmaite rodzaje, dostosowane do najróżniejszych zastosowań. Wśród rozwiązań, które od lat cieszą się ogromną popularnością, mieszczą się uniwersalne etykiety wykonane z folii termokurczliwej. Zakres ich wykorzystania sięga wielu branż we współczesnej gospodarce. Co sprawia, że drukarnie etykiet shrink sleeve mają pełne ręce roboty? Gdzie możemy spotkać znakowanie produktów w technologii termokurczliwej?

Zastosowanie etykiet termokurczliwych we współczesnych biznesach

Fenomen etykiet termokurczliwych polega na ich idealnym dopasowaniu się do kształtu i rozmiaru opakowania produktu. Produkcja etykiet shrink sleeve bazuje na polimerowej folii przezroczystej, na którą w pierwszej kolejności nakłada się nadruk. Kolejne etapy wymagają już udziału ostatecznej wersji opakowania produktu przeznaczonego do sprzedaży. Producenci etykiet termokurczliwych umieszczają je na powierzchni opakowania towaru, po czym ogrzewają do żądanej temperatury. W wyniku działania ciepłego powietrza folia polimerowa kurczy się w sposób kierunkowy i ściśle dopasowuje do obrysu pojemnika lub innego opakowania.

Specyfika etykiet termokurczliwych wymaga technologii druku w wysokiej rozdzielczości. Do tego celu świetnie nadają się maszyny drukarni fleksograficznej, zapewniające niedoścignioną rozdzielczość i czytelność elementów graficznych. Wysoka wytrzymałość etykiet shrink sleeve czyni je niezwykle uniwersalnym narzędziem marketingowym. Możliwość obramowania produktu w pełnym zakresie sprawia, że dana partia asortymentu uzyskuje swój niepowtarzalny charakter i przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności marki.

Gdzie zatem spotkamy etykiety termokurczliwe? Ich podstawowym przeznaczeniem stają się produkty przemysłu kosmetycznego, spożywczego i medycznego. Folia shrink sleeve nie tylko zdobi wybrany produkt, lecz także chroni go przed przypadkowym otwarciem i stanowi nośnik dla informacji, jakie producent musi przekazać konsumentom.

Etykiety termokurczliwe są stałym elementem opakowań kosmetyków, wielopaków spożywczych czy leków w twardych pojemnikach z tworzywa sztucznego. Znajdziemy je również tam, gdzie nietypowy kształt opakowania uniemożliwia wykorzystanie tradycyjnych etykiet samoprzylepnych. Można śmiało stwierdzić, że folia termokurczliwa zdobyła serca większości przedsiębiorców. Jej wielofunkcyjność przekłada się na skokowy wzrost zainteresowania firm, które dostrzegają potencjał etykiet shrink sleeve wydrukowanych w technice fleksograficznej.

Etykiety shrink sleeve w ofercie drukarni AZ Color

Zastosowanie etykiet termokurczliwych wcale nie kończy się na wymienionych powyżej branżach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby etykiety shrink sleeve zdobiły stworzony przez Ciebie produkt i podniosły jego sprzedaż na nowy poziom. Jeśli potrzebujesz etykiety na indywidualne zamówienie, wykonanej zgodnie z najlepszymi standardami techniki, skontaktuj się z ekspertami drukarni AZ Color. Na stronie https://azcolor.com.pl/etykiety-termokurczliwe-shrink-sleeve zdobędziesz szczegółowe informacje o ofercie projektowania i wydruku etykiet termokurczliwych, skierowanej do firm z całej Polski.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *