Jaki kształt wanny wybrać?

Wysokiej jakości wanny stają się nie tylko komfortowym sposobem na odprężenie całego ciała i na zadbanie o higienę, ale coraz częściej okazują się także wyjątkowym elementem wyposażenia wielu łazienek, który dodaje aranżacjom charakteru. Dzieje się tak między innymi ze względu na możliwość wyboru wanien o różnych kształtach i sposobach wykończenia, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do stylu, w jakim utrzymana jest cała łazienka. Warto przy tym wspomnieć, że niesłabnącą popularnością cieszą się wanny wolnostojące, które dodają łazienkom elegancji i które często wyróżniają się oryginalnym designem. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, jak wybrać idealny kształt tego typu wanny i zyskać starannie zaprojektowaną przestrzeń kąpielową.

Luksusowe wanny wolnostojące – jakie modele sprawdzą się w nowoczesnych i eleganckich łazienkach?

Decydując się na inwestycję w wanny wolnostojące, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na klasyczne modele o owalnym kształcie. Tego typu wanny bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach – zarówno nowoczesnych, jak i tych nawiązujących do minionych epok, co sprawia, że z łatwością można dopasować je do różnych aranżacji. Warto ponadto wspomnieć, że luksusowe wanny wolnostojące o owalnym lub zaokrąglonym kształcie często wyróżniają się dwoma oparciami pozwalającymi na kąpiele we dwoje. Co więcej, w przypadku modeli takiej marki jak Cristalstone można również spotkać się z owalnymi wannami z obniżoną wysokością w środkowym punkcie, co ułatwia wchodzenie i bezpieczny wychodzenie. Dzięki temu wanna wolnostojąca będzie również godnym uwagi wyborem dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Oprócz tego warto także wspomnieć o eleganckich wannach wolnostojących utrzymanych w prostokątnych kształtach. Prostokątne wanny wolnostojące nawiązują do prostych geometrycznych brył, które można łatwo spotkać w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym. Z tego też powodu będą idealnym wyborem do łazienek utrzymanych w eleganckich, prostych aranżacjach. Ponadto w przypadku takiej marki jak Cristalstone można z powodzeniem zdecydować się na modele o różnych wymiarach – dużą popularnością cieszą się między innymi wanny wolnostojące 180 cm, które pozwalają na komfortową kąpiel i zapewniają odprężenie całego ciała.

Wanny wolnostojące do małych łazienek – na jakie modele warto się zdecydować?

W przypadku małych łazienek wybór odpowiedniej wanny wolnostojącej może okazać się nieco większym wyzwaniem. Dzieje się tak, ponieważ w mniejszych przestrzeniach niezwykle ważny okazuje się każdy dobrze zagospodarowany metr kwadratowy. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się wanny wolnostojące z półpanelem lub dodatkową półką odstawczą, która świetnie sprawdzi się jako dodatkowe miejsce na najważniejsze kosmetyki, akcesoria lub ozdoby. Ponadto warto wspomnieć, że ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się nieco mniejsze wanny wolnostojące, które można z powodzeniem dopasować do rogu pomieszczenia lub wkomponować je w istniejące już aranżacje.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *