Fala uderzeniowa pozwoli Ci pożegnać się z bólem!

Zabieg ten może zapewnić efekt przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, jednocześnie wspierając mikrokrążenie i aktywność metaboliczną. Udowodniono również, że redukuje substancje chemiczne w tkankach, które wywołują ból, jak również odwraca wzrost receptorów nerwów bólowych, co oznacza, że możemy pozbyć się bólu, a nie go maskować.

Jest to jedna z niewielu technologii, która okazała się skuteczna w leczeniu zespołów bólowych układu mięśniowo-szkieletowego.

Technologie skoncentrowanej fali uderzeniowej mają możliwość dostosowania głębokości, kąta i intensywności ogniska. Piezoelektryczna terapia falą uderzeniową jest stosowana przy użyciu wielu poduszek aplikacyjnych (poduszek żelowych), które kontrolują głębokość ogniska i środka sprzęgającego (żel na bazie wody), aby umożliwić falom uderzeniowym podróż do tkanek.

CO MOŻE LECZYĆ ZOGNISKOWANA FALA UDERZENIOWA?

 • Ból pleców
 • Zapalenie powięzi podeszwowej
 • Zespół przeciążeniowy kości piszczelowej przyśrodkowej
 • Urazy więzadeł
 • Rozdarcie łąkotki w kolanie
 • Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego
 • Złamania nadwyrężeniowe i nie-nadwyrężeniowe
 • Patologie ścięgien (Achillesa/patella/ścięgno pośladkowe/ścięgno przywodziciela)
 • Zapalenie kaletki ścięgna w mankiecie rotatorów
 • Łokieć golfisty i tenisisty
 • Zespół cieśni nadgarstka
 • Syndrom bólu mięśniowo-powięziowego
 • Cellulit

JAK SKUTECZNA JEST SKONCENTROWANA FALA UDERZENIOWA?

Pacjenci zgłaszają początkową poprawę prawie natychmiast po zabiegu. Oceny bólu spadają średnio o 50%, a wielu pacjentów zgłasza całkowity zanik bólu w ciągu 1 sesji. Nie oznacza to jednak, że jesteś naprawiony!

Zmniejszenie bólu jest częścią procesu wspomagania gojenia się tkanek bez naruszania innych struktur. Jest to wynik efektu przeciwbólowego wynikającego z hiperstymulacji tkanki. Wykazano jednak, że zogniskowana fala uderzeniowa, zmniejsza ból fizjologicznie poprzez redukcję substancji chemicznej w tkankach, która wywołuje ból i odwraca wzrost receptorów nerwów bólowych. Naszym ogólnym celem jest poprawa efektywności regeneracji i odtwarzania tkanek oraz zarządzanie bólem w całym procesie leczenia.

Często pozytywne rezultaty w przewlekłych urazach są odczuwalne w ciągu średnio 3 sesji.

CZEGO MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ PODCZAS ZABIEGU?

Po przeprowadzeniu pełnej konsultacji i wywiadu, zostaniesz ułożony w wygodnej pozycji, która zapewni nam dostęp do Twojego urazu. Następnie wybierzemy odpowiednią podkładkę żelową, aby kontrolować głębokość zabiegu i nałożymy na Twoją skórę żel na bazie wody, aby pomóc w przekazywaniu energii do tkanek.

JAKIE TO UCZUCIE?

W zależności od tego, na jakie tkanki oddziałujemy, możesz odczuwać coś od bólu zęba/uczucia szczypania do replikacji objawów. Dyskomfort zwykle ustępuje w ciągu 20-40 sekund i może się zmieniać. Możesz nam pomóc, prowadząc nas do punktów bólu, ponieważ Piezowave2 będzie replikować ból, gdy jesteśmy nad właściwym punktem i na właściwej głębokości. Na zdrowych tkankach odczucie jest niewielkie lub żadne. Ponieważ możemy kontrolować intensywność fali uderzeniowej, możemy ją zwiększyć lub zmniejszyć, tak aby zawsze była tolerowana.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *