Spinki do mankietów – jak i do czego nosić

Warto zawsze dbać o to, by poszczególne elementy stroju tworzyły jedną całość. Nic nie powinno się znacząco wyróżniać. Może się wydawać, że odpowiednie ubranie się nie powinno sprawić większych problemów. Jednak im więcej dodatków i drobiazgów, tym łatwiej jest popełnić błąd. Dzisiaj sprawdzimy zatem, jak nosić spinki do mankietów, by dobrze leżały i pasowały do całej stylizacji.

Rodzaje mankietów i spinek

Istnieją dwa podstawowe rodzaje mankietów: pojedyncze i podwójne tzw. francuskie. Te pierwsze są idealne na luźniejsze spotkania. Francuskie warto wybierać szczególnie podczas formalnych okazji, jak choćby własny ślub czy wyjście do opery.

W przypadku spinek wyróżnia się trzy typy: z zapięciem w kształcie T, z nakrętką i z łańcuszkiem. Oczywiście można znaleźć także inne, ale te są najczęściej spotykane i też najczęściej wybierane przez mężczyzn.

A jak wygląda łączenie tych elementów? Krótko mówiąc, można nosić spinki do każdej koszuli, które zamiast guzików na mankietach posiada otwory na spinki.

Kiedy nosić spinki do mankietów?

Jeszcze niedawno koszula kojarzyła się przede wszystkim z bardzo formalnymi wyjściami. Nie można było zapomnieć wtedy o garniturze, smokingu czy fraku, a także krawacie bądź muszce. Obecnie moda nieco się zmieniła i spinki do mankietów nosi się już nie tylko podczas oficjalnych i ważnych wydarzeń. Równie dobrze pasują do zwyczajności i codzienności.

Dzięki takiej różnorodności nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniej spinki, która pasowałaby na każdą okazję i do każdej koszuli. Podczas bardziej oficjalnych wydarzeń warto jednak kłaść nacisk na klasyczne spinki, które pasują do białej koszuli. Jednak luźne imprezy pozwalają, a może nawet wymagają, by spinki do mankietów wyrażały coś więcej.

Właśnie dlatego w sklepach można znaleźć taki ogrom spinek. Przedstawiają one dosłownie wszystko: postacie z ulubionych filmów czy gier, przedmioty związane ze sportem, muzyką czy codziennością, a czasami tez emotikony. Spokojnie więc można je dobrać do każdej stylizacji.

Jak nosić spinki do mankietów?

Żeby odpowiednio dobrać spinki do mankietów, warto kierować się następującymi zasadami:

  • Jaka to okazja? – najważniejsze jest określenie okazji czy rodzaju uroczystości, na jaką się udajemy. Co innego założymy na własny ślub, co innego na wieczór kawalerski. Trzeba zatem odpowiednio dobrać kształt i kolor spinek.
  • Dostosuj do koszuli – nie do każdej koszuli będą pasować każde spinki do mankietów. Najłatwiej jest w przypadku białej, bo można wybrać dosłownie wszystko. Jednak niebieska, fioletowa, kratka – tutaj należy kierować się intuicją i dobrym smakiem.
  • Dostosuj do innych dodatków – jeśli zamierzamy wziąć srebrny zegarek, nie powinniśmy decydować się na złote czy miedziane spinki do mankietów.
  • Pamiętaj o guziku – w przypadku niektórych koszul poza miejscem na spinki jest także dodatkowy guziczek. Zawsze należy go zapinać.
  • Spinki na widoku – spinki do mankietów zakładamy po to, by były widoczne. Dlatego mankiet koszuli powinien wystawać o ok. 2 cm.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *