Jak bezpiecznie wybrać kolczyki do nosa
Kolczyk to jedna z najpopularniejszych ozdób ciała, na którą warto się zdecydować, by wyrazić swój styl i siłę charakteru. Coraz większym zainteresowaniem w salonach piercingu cieszą się jednak nie tylko wyroby biżuteryjne zakładane na uszy, ale również te do nosa. O czym warto pamiętać, decydując się na przekłucie nosa? Jak zrobić to bezpiecznie i cieszyć się oryginalnym efektem bez powikłań?
Kolczyki do nosa — dla kogo będą odpowiednie?
Na kolczyki zakładane do nosa decyduje się przede wszystkim młodzież. Są symbolem wolności, ekstrawagancji i odwagi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zdecydować się na nie w każdym wieku.
Modne aktualnie kolczyki do nosa mają wzór półokręgów, kół i podkowy. Mogą być zdobione cyrkoniami, diamentami i motywami geometrycznymi. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Podstawą zdecydowania się na pierwszy kolczyk do nosa jest wybranie miejsca przekłucia. W salonach piercingu dostępne są trzy warianty:
- Septum — założenie kolczyka na chrząstce, która oddziela dwie przegrody nosa,
- Bridge — przekłucie okolicy skóry nad nosem pomiędzy brwiami,
- Nostril — umieszczenie kolczyka w prawym lub lewym płatku nosa;
Zaleca się, by podczas jednego zabiegu zakładać tylko jeden kolczyk do nosa, żeby uniknąć stanów zapalnych i dyskomfortu związanego z procesem gojenia się dziurek.
Jak bezpiecznie założyć pierwszy kolczyk w nosie?
Bezpieczeństwo podczas piercingu to podstawa, dlatego warto do tego zabiegu wybrać sprawdzony i rekomendowany salon kosmetyczny. Oprócz tego dobrze jest rozważyć zastosowanie odpowiedniej metody przekłucia, która nie tylko jest bezbolesna i szybka, ale także gwarantuje antyseptykę i szybkie gojenie dziurki. Tutaj zazwyczaj wybór pada na sprawdzony system marki Blomdahl, który zyskał zaufanie 90% skandynawskich salonów kosmetycznych.
W tej metodzie wszystkie elementy kolczyka i aparatu do jego założenia są sterylne, dzięki czemu nie ma ryzyka zakażenia groźnymi wirusami (HIV, WZW). Sam zabieg przebiega szybko i stosunkowo bezboleśnie biorąc pod uwagę specyfikę miejsca przekłucia, jakim jest nos.
Kolczyki zakładane do nosa — jaki materiał wybrać, by był bezpieczny?
Kolczyki do nosa powinny być wykonane z bezpiecznego i antyalergicznego materiału. Dzięki temu osoby wrażliwe na metale szlachetne oraz nikiel unikną przykrych dolegliwości, takich jak wysypka, świąd, zaczerwienienie i pieczenie skóry.
Kolczyki marki Blomdahl są bardzo dobrym wyborem, ponieważ wykonane są z plastiku i tytanu medycznego, dzięki czemu są całkowicie neutralne dla organizmu.
Dodatkowo mają elementy platerowane złotem i srebrem o różnych odcieniach i barwach, dzięki czemu zdecydowanie są bardziej atrakcyjne niż standardowa biżuteria hipoalergiczna.
Po zabiegu założenia kolczyka do nosa, by usprawnić proces gojenia niewielkiej rany, warto przecierać ją preparatami odkażającymi, takimi jak: woda utleniona, spirytus salicylowy, mydło antybakteryjne. Należy pamiętać, że prawidłowa higiena i pielęgnacja nowo powstałej dziurki są istotnymi elementami, które determinują skrócenie fazy gojenia, która i tak przeciętnie może trwać nawet do roku.
Podsumowując, żeby cieszyć się z pierwszego kolczyka w nosie, należy zadbać o bezpieczne jego założenie przy pomocy odpowiedniej metody i materiału. Szczególnie poleca się wykorzystanie do tego zabiegu metodę Blomdahl, a także hipoalergiczną biżuterię proponowaną przez tę markę, dzięki którym efekt będzie imponujący, a mała rana zagoi się wyjątkowo szybko.