Profesjonalny masaż – wprowadź go do swojej rutyny

W dzisiejszym pędzącym świecie poziom stresu i napięć w ciele sięga zenitu. Zapominanie o tym, by czasem się zatrzymać i zadbać o swój organizm może zebrać żniwo w przyszłości i mieć opłakane skutki dla zdrowia i kondycji. Dlatego tak ważne jest zachowanie balansu: pomiędzy pogonią za dobrami materialnymi, rozwojem kariery a wyciszeniem i regeneracją. Jednym z doskonałych sposobów na to, by wprowadzić na tej płaszczyźnie harmonię, jest regularne korzystanie z masażu w profesjonalnym gabinecie. Sprawdź, jak znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie.

 

Wybór gabinetu masażu – na co zwrócić uwagę

Choć masaż wydaje się dość prostym zabiegiem, który teoretycznie mógłby wykonać nam np. partner, prawda jest zgoła inna. Nie bez powodu specjaliści, fizjoterapeuci i certyfikowani masażyści poświęcają miesiące, a często nawet i lata na zdobycie stosownych umiejętności. By wykonać masaż w sposób efektywny i bezpieczny, należy posiadać zaawansowaną wiedzę na temat choćby anatomii ludzkiego ciała, znać optymalną siłę nacisku dla poszczególnych jego stref. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego specjalisty jest pierwszą kwestią, którą należy kierować się przy wyborze miejsca, w którym oddamy się chwili błogiego relaksu. Szczególnie duże miasta posiadają bogatą ofertę salonów wykonujących masaż. Łódź obfituje w tego typu oferty. Dlatego warto roztropnie dokonać wyboru i brać pod uwagę jedynie profesjonalne gabinety masażu, w których pracują osoby posiadające stosowne uprawnienia do wykonywania tego rodzaju profesji. Ponadto należy sprawdzić, czy:

  • gabinet jest czysty oraz higieniczny (świeże jednorazowe elementy wymieniane po każdym kliencie),
  • wystrój jest adekwatny do rodzaju wykonywanych usług: przytłumione światło, miejsce przeznaczone do dyskretnego przebrania się
  • miejsce jest sprzyjające relaksowi: dobrze, gdy w tle gra relaksacyjna muzyka, np. dźwięki przyrody
  • osoba wykonująca masaż oprócz kompetencji posiada też cechy osobnicze pozwalające poczuć się przy niej komfortowo, takich jak choćby empatia pozwalająca wprowadzić adekwatną do tego rodzaju zabiegu zabiegu atmosferę

Rodzaje masażu – jaki masaż wybrać

Niegdyś na profesjonalny masaż mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Dziś dziedzina ta jest rozwinięta i tym samym powszechna do tego stopnia, że skorzystać może z niej każda, a co więcej – każdy znajdzie coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Wachlarz rodzajów masażu jest niezwykle szeroki. Do najpopularniejszych należą: masaż klasyczny, sportowy, leczniczy, relaksacyjny bądź też aromapeutyczny. W przypadku wątpliwości, który rodzaj masażu jest dla Ciebie odpowiedni, co jest zrozumiała, szczególnie na początku, skonsultuj się z masażystą – na pewno pomoże on wybrać odpowiednią technikę.

Masaż to usługa, która ma szereg korzyści zarówno dla ciała, jak i ducha. Zdecydowanie warto jest wprowadzić go do swojej rutyny i obserwować pozytywne zmiany, jakie zachodzą w naszym ciele.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *