Rehabilitacja układu mięśniowo-szkieletowego i nie tylko

Rehabilitacja to proces, który pozwala na powrót do zdrowia po urazie lub chorobie. W centrach medycznych oferowana jest specjalistyczna opieka, aby pomóc pacjentom w osiągnięciu ich maksymalnego potencjału i jak najszybszym powrocie do normalnego funkcjonowania. To dzięki nim osoby po najcięższych chorobach mogą powrócić do normalności.

Kiedy rehabilitacja jest konieczna?

W zależności od rodzaju problemu zdrowotnego różne rodzaje rehabilitacji mogą być konieczne, w tym rehabilitacja ortopedyczna, neurologiczna, fizjoterapia, fizykoterapia i wspomaganie procesów gojenia i regeneracji.

Rehabilitacja ortopedyczna jest konieczna dla pacjentów z problemami związanymi z układem ruchu. Jej celem jest przywrócenie pacjentowi zdolności do poruszania się i utrzymania równowagi, a także zwiększenie siły i elastyczności mięśni. U pacjentów cierpiących na schorzenia związane z układem nerwowym zalecana jest rehabilitacja neurologiczna. Dzięki niej pacjent odzyskuje swoje zdolności — chodzenia, pisania, mówienia. Powyższe, w połączeniu z fizjoterapią i fizykoterapią wykonywaną w centrum FMC dają bardzo dobre efekty, nawet w najcięższych przypadkach.

Gdzie udać się na rehabilitację?

Aby proces rehabilitacji był jak najskuteczniejszy, najlepiej odbywać go w renomowanym centrum medycznym, takim jak FMC. Dlaczego? Przede wszystkim, centrum posiada specjalistyczne maszyny i urządzenia do rehabilitacji, które nie są dostępne w innych miejscach. Tworzy indywidualny plan dla każdego z pacjentów. Swoje podejście opiera na wiedzy doświadczonych specjalistów. Profesjonaliście wykonują analizy komputerowe i pomiary, które pozwalają na bardzo dokładne określenie stanu pacjenta oraz postępów w rehabilitacji. Dzięki temu personel może na bieżąco kontrolować postępy i dostosowywać program rehabilitacji do potrzeb jednostki.

Centrum medyczne FMC wyróżnia się na tle innych

Centrum Medyczne FMC jest jednym z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych ośrodków rehabilitacji w Polsce. Przede wszystkim, lekarze specjaliści przyjmujący w FMC mają wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz dorobek naukowy. Dzięki temu pacjenci mogą mieć pewność, że ich zdrowie jest w dobrych rękach. FMC jest jedyną placówką w Łodzi, która oferuje tlenoterapię hiperbaryczną 1.5ATA. Ta metoda stymuluje regenerację i odmładza ciało, co przyśpiesza proces rehabilitacji. Dla pacjentów spoza Łodzi oferuje się nocleg w klinice.

Specjaliści w centrum medycznym FMC nie boją się nawet najtrudniejszych przypadków, którym inni odmawiają już pomocy. Rehabilitowani są nie tylko lokalni pacjenci, ale również trudne przypadki z całego kraju. Misją FMC jest stałe podnoszenie jakości usług medycznych.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *