Jak urządzić salon w stylu glamour?

Nastrojowe, kuszące bogactwem oraz przepychem wnętrza w stylu glamour znalazły uznanie wśród miłośników wyszukanej estetyki. Jeżeli Ty również doceniasz ten niebywale oryginalny i wysublimowany styl aranżacji wnętrz, zapoznaj się z naszym artykułem. Podpowiadamy, jak wprowadzić trend glamour do salonu.

Czym wyróżnia się salon w stylu glamour?

Najważniejszą cechą stylu glamour jest elegancja aranżacji. Wnętrze powinno mieć luksusowy charakter, a wszystkie elementy dekoracyjne muszą wyróżniać się nienagannym wyglądem. Szykowne dodatki i gustowne dekoracje mogą mieć różną formę. Sprawdzą się tutaj złote lub srebrne akcenty, szklane wazony oraz połyskujące tkaniny. Ze względu na to, jaki finalny efekt chcesz osiągnąć, Twój salon w stylu glamour może mieć charakter:

  • nowoczesny,
  • minimalistyczny,
  • nostalgiczny – z nutą retro.

O ile nowoczesna i minimalistyczna aranżacja różni się od siebie ilością i doborem dodatków, wnętrze w stylu retro wymaga bardziej przemyślanej koncepcji. Dlatego wybór wyposażenia bywa w tym wypadku najtrudniejszy.

Fantazyjne dodatki

Urządzając salon w stylu glamour, nie możesz zapominać o dodatkach. Kryształowy żyrandol będzie ekskluzywną ozdobą wnętrza. Światło powinno pochodzić z kilku różnych źródeł. Dlatego warto zadbać o to, by w pokoju znalazła się także wyszukana lampa stojąca lub eleganckie kinkiety. Inne atrakcyjne dodatki to także lśniące antyramy z plakatami czy stylowe ramki na zdjęcia. Niezbędne będą również atrakcyjne tekstylia wykonane z miękkich tkanin. Długie zasłony i puszysty dywan będą dopełnieniem gustownie urządzonej strefy dziennej.

Eleganckie sofy

Niezależnie od tego, na jaki wariant stylu glamour się zdecydujesz, jednym z ważniejszych elementów wystroju salonu będą meble. Glamour to trend, który najbardziej docenia klasyczne formy kompletów wypoczynkowych. Dlatego centralne miejsce w Twoim salonie powinny zajmować meble gabinetowe. Sofy i kanapy o prostym designie inspirowane ikoną stylu sofą Chesterfield znajdziesz w sklepie internetowym chesterfield-meble.com.pl. Dostępne tu meble tapicerowane można własnoręcznie konfigurować, dowolnie dobierając rodzaj połyskujących dodatków – nóżek, gwoździ ozdobnych czy guzików. Gama kolorystyczna mebli obejmuje zarówno neutralne kolory, idealnie wpisujące się w stylistykę nowoczesnego salonu glamour, jak i bardziej wyróżniające się odcienie. Sofa w kolorze intensywnej zieleni będzie wyróżniającym się elementem wystroju.

Szykowne krzesła i fotele

Meble glamour to także pełne luksusu krzesła, fotele oraz eleganckie pikowane pufy. Szeroki asortyment sklepu i producenta mebli chesterfield-meble.com.pl obejmuje także ten rodzaj mebli. Styl Chesterfield inspirowany oryginalnymi angielskimi kształtami doskonale pasuje do salonu urządzonego w stylu glamour. Dekoracyjne przeszycia, kołatki, pikowana powierzchnia i inne ozdoby wyróżniają ręcznie wykonane meble wspomnianego producenta. Ich niekwestionowany urok sprawia, że wspólnie z pozostałymi elementami wyposażenia Twojego salonu stworzą nastrojową i zachęcającą do wypoczynku przestrzeń.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *